Препарати, які застосовуються для лікування даного захворювання:
АГЕН АЛАДИН АМЛОДИПІН АНАПРИЛИН АТОРВАКОР АТОРВАСТАТИН БІСОПРОЛ БЕТАК БЕТАЛОК БИПРОЛОЛ ВАЗОПРО ДИАКОРДИН

Стенокардія

Оновлено:
03.09.2021
Перевірено

Стенокардія - це захворювання серця, яке є одним із проявів ішемічної хвороби. Виникає на тлі порушення кровопостачання, через якого серцевий м'яз недоотримує кисень. Захворювання розділяється на два основних типи - стенокардія напруги і спокою. Стенокардія напруги пов'язана з фізичними навантаженнями. Поява стенокардії спокою не пов'язане з активністю, вона може з'являтися під час відпочинку. Розрізняють вариантную або спонтанну, а також нестабільну стенокардію. При останній формі захворювання пацієнтові потрібна термінова госпіталізація, так як ускладненням такого стану може стати інфаркт міокарда.

Причини виникнення стенокардії, фактори ризику

В більшості випадків основною причиною появи стенокардії є атеросклероз серцевих артерій або їх спазми. При таких станах міокард відчуває дефіцит кровопостачання. Передумовами для появи стенокардії може стати фізична або емоційне перенапруження. Факторами ризику є ожиріння, артеріальна гіпертонія, недолік фізичної активності, куріння, вживання фастфуду та іншої шкідливої їжі, хронічна втома і постійні стреси. Однією з серйозних передумов до появи стенокардії служить емоційна лабільність. Також захворювання може бути викликане підвищеним згортанням крові. Провокуючим чинником служить метаболічний синдром. У групі ризику по захворюваності на стенокардію знаходяться чоловіки 35-65 років, жінки після 50. Для захворювання характерна генетична схильність. 

Симптоми стенокардії на різних етапах розвитку захворювання

симптоми стенокардії в загальному випадку включають в себе давить або стискає біль за грудиною, який іррадіює в ліву лопатку, плече або в шию з лівого боку. Біль може віддавати в нижню щелепу. Больові відчуття часто супроводжуються страхом, а також ірраціональними тривогами. Для проявів стенокардії характерна пітливість. У пацієнта може починатися задуха. Людина часто скаржиться на брак повітря. При спробі глибокого вдиху спостерігається посилення хворобливих відчуттів з лівого боку Спільними для всіх видів стенокардії є перебої в роботі серця. Маловідомими симптомами стенокардії вважаються печія і коліки в животі. Характерною ознакою захворювання при сукупності всіх або деяких перерахованих факторів є відчуття нудоти і запаморочення.

Напади стенокардії купіруються за допомогою спеціальних препаратів, які призначає лікар. Приймати самостійно і в довільній дозуванні ліки від даного захворювання не варто - це може привести до ускладнень. Варто пам'ятати, що стенокардія може стати причиною інфаркту міокарда. При характерних больових симптомах слід невідкладно звернутися за допомогою до лікаря.

Діагностика стенокардії в медичній установі

Для діагностики захворювання необхідно відвідати профільного фахівця, який проведе загальний огляд і призначить дослідження. У їх числі - ЕКГ, загальний аналіз крові та сечі, біохімічний аналіз крові. Спеціаліст може також призначити ехокардіограмі, коронарну ангіографію, добове моніторування ЕКГ, коагулограму. Розпізнати стенокардію можна практично відразу, додатковий ряд досліджень часто необхідний для виключення і відхилення цього діагнозу при підозрі на інші захворювання. 

Профілактика стенокардії і способи попередження захворювання

Щоб знизити ймовірність виникнення стенокардії необхідно приділити увагу нормалізації надмірної ваги. Людям, у яких є схильність до розвитку стенокардії, потрібно регулярно здійснювати контроль артеріального тиску. Необхідно періодично відстежувати рівень глюкози і холестерину в крові. Уважно до стану серцево-судинної системи потрібно ставитися тим людям, у кого діагностовано цукровий діабет або є схильність до нього. З метою профілактики захворювання варто відмовитися від шкідливої їжі і підібрати для себе раціональне харчування. Також користь у попередженні стенокардії приносить помірна фізична активність. Мінімізувати ризик для організму може відмова від куріння і алкоголю.  

Лікування стенокардії медикаментами

В лікуванні захворювання використовують комплексний підхід. Першочергові завдання терапії стенокардії - зменшення проявів супутніх захворювань, стабілізація системного кровообігу, нормалізація кровопостачання міокарда. Метою такого лікування є поліпшення прогнозу і усунення симптомів захворювання. Для досягнення поставлених завдань застосовують медикаменти і призначають індивідуальні рекомендації, які стосуються раціону і режиму дня. Лікар може призначити таблетки від стенокардії - антиагреганти, антикоагулянти, гіполіпідемічні препарати, інгібітори АПФ, блокатори кальцієвих каналів, бета-адреноблокатори. Серед ліків від стенокардії виділяють кошти, спрямовані на купірування нападів. Їх користь полягає не в довгостроковому прийомі для лікування захворювання. Застосовувати ці таблетки потрібно для стабілізації стану серця, щоб знизити частоту його скорочень, потребу в кисні, прибрати больові симптоми. Такі препарати повинні бути завжди з пацієнтом, у якого діагностовано стенокардія.

В якості засобів для підтримки нормального стану і якості життя хворого широко використовуються ліки, які стабілізують тиск. Нерідко разом з ними лікар прописує прийом препаратів, що знижують рівень холестерину. Фахівець може порекомендувати засоби, які допоможуть підвищити стресостійкість людини і поліпшити його психоемоційний стан. Їх призначають людям, у яких напружений ритм життя, пов'язаний з стресів і потрясіннями. Слід пам'ятати, що стенокардію можна лікувати самостійно. Препарати потрібно вибирати і приймати відповідно до отриманих у лікаря рекомендаціями.

Увага! Дана інформація носить виключно інформаційний характер! При появі перших симптомів, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Не варто займатися самолікуванням, тому що це небезпечно для вашого здоров'я. Наш сайт zdravica.ua не несе відповідальності за ті наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання інформації, наданої на сторінці. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!