Препарати, які застосовуються для лікування даного захворювання:
КЛАРИТРОМИЦИН МИРАМИСТИН ПИАСКЛЕДИН ЦЕЛИСТА ЦИФРАН

Періодонтит - опис

Оновлено:
02.02.2021
Перевірено

Періодонтит - це гостре або хронічне запалення кореневої оболонки зуба і тканин. У більшості випадків виникає і проявляється, якщо тривалий час не лікувати карієс, а також в окремих випадках після закінчення лікування, якщо інфекція не була зупинена. Може проявлятися у всіх людей.

Періодонтит - опис і особливості

Періодонтит - це одне з найбільш поширених і часто зустрічаються запалень кореневої системи і навколокореневих тканин. Спочатку уражається емаль зуба, потім переходить на дентин. Якщо лікування так і немає, то періодонтит доходить до пульпи, спускається кореневого каналу і руйнує зуб. Часто запалення нерва або пульпіт переходить в періодонтит, якщо спочатку було призначено неправильне лікування або воно не було закінчено.

Буває гострий і хронічний періодонтит. Перший зустрічається досить рідко, найчастіше запалення перетікає в хронічне. Складність в тому, що біля зуба постійно відбувається процес відтоку вмісту, тому часто періодонтит тривалий час протікає без ознак, а хвороба в цей час продовжує розвиватися.

Поширені причини виникнення періодонтиту

  • Інфікування і запалення періодонта.
  • Запалення з'являється зазвичай як наслідок карієсу, неправильно поставленої пломби або коронки, а також при інших інфекційних запаленнях. 
  • Може бути викликане травмою, ударом або пошкодженням щелепи, зубів.
  • Іноді періодонтитом проявляється, якщо в тілі є запалення і інфекція.
  • Внаслідок отруєння токсичними речовинами.

У дітей зазвичай проявляється періодонтит як наслідок травми або удару. Найчастіше виникає на п'ятому і шостому зубі. Якщо малюк скаржиться на біль в зубі, особливо якщо він недавно падав або бився, то краще відразу звернеться до стоматолога. 

Як проявляються симптоми періодонтиту?

Розпізнати відразу періодонтит досить складно, але в певний момент симптоми проявляються. З'являється біль в зубі і під ним, яка особливо сильна, якщо торкатися до області або є. Є набухання губи, щоки і ясна, зуб починає хитатися. У деяких випадках з'являється свищ на яснах.

У багатьох випадках хронічний періодонтит проявляється у вигляді простих неприємних відчуттів, тяжкості в зубі, незручності, невеликого болю при жуванні. Він часто виявляється випадково, коли робиться знімок для лікування інших зубів.

Гостра стадія періодонтиту характеризується такими симптомами:

  • Біль особливо сильно проявляється під час їжі.
  • Біль пульсує і майже не затихає.
  • Біль переходить на обличчя і здається, що болить частина щелепи.
  • Несильно підвищується температура.
  • При будь-якому дотику до ясен, біль дуже посилюється. 
  • Збільшуються лімфовузли.
  • При гострій стадії можуть з'явитися гнійні виділення.

Якщо кілька днів не лікується гостра стадія, то все може посилиться. Іноді при гострій стадії, вираженість ознак може знижуватися, і він переходить в хронічну. Періодонтит може змінювати положення зуба, робити його хитким і рухомим, ясна починають кровоточити і може розвиватися абсцес.

Діагностика періодонтиту - що робить доктор

При візуальному огляді у лікаря періодонтит може діагностуватися по ряду клінічних ознак - болі під час дотиків, відсутність зовнішніх ознак захворювання, а також факту недавнього лікування карієсу або його присутності. В першу чергу призначається рентгенівський знімок, який часто і виявляє запалення. 

Правильна захист і профілактика періодонтиту

Найкраща і ефективна профілактика періодонтиту (як і багатьох інших запальних процесів) - це своєчасне лікування зубів, ротової порожнини або інфекцій в організмі. Якщо у вас з'являються якісь болі, є проблеми з зубами, є карієс або пульпіт, то потрібно звертатися до лікаря. Раз на півроку необхідно проходити профілактичний огляд у стоматолога.

Яке призначається лікування періодонтиту?

Якщо у вас часто почали з'являтися болі в зубах, є дискомфорт і відчуття тяжкості, то потрібно швидко відвідати стоматолога. Біль - це ознака того, що з організмом щось не так, тому її не можна терпіти.

Таблетки від періодонтиту призначаються виключно стоматологом. Всі спроби лікування вдома потрібно звести до мінімуму. При гострого болю, можна прийняти знеболюючі, почистити зуби і прополоскати рот теплою водою або спеціальними сумішами. Не можна зігрівати зуб, інакше це тільки сприяє запаленню і поширенню інфекції.

Ліки від періодонтиту вибирається доктором, і зазвичай лікування проходить за кілька відвідувань. Стоматолог виявляє запалення, обробляє канал зуба і видаляє уражені тканини. Потім в канал вводять лікарські засоби, які зупиняють запалення, і знищують бактерії. Це повторюють кілька разів, щоб повністю вилікувати зуб. За результати, стоматолог вибирає найбільш оптимальне рішення - відновлювати уражений зуб за допомогою пломби, коронки або вирвати його, якщо немає іншого виходу.

Увага! Дана інформація носить виключно інформаційний характер! При появі перших симптомів, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Не варто займатися самолікуванням, тому що це небезпечно для вашого здоров'я. Наш сайт zdravica.ua не несе відповідальності за ті наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання інформації, наданої на сторінці. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!