Перші ознаки вагітності – як розпізнати на ранніх термінах

Здоров'я
27.06.2023

У медичній термінології термін вимірюється в акушерських тижнях - відлік іде з першого дня циклу, в якому настало зачаття. Ембріональний розвиток при 28-денному циклі з овуляцією строго на 14 день "відстає" приблизно на 2 тижні. Чому приблизно? Після запліднення проходить 3-7 днів, перш ніж яйцеклітина закріпиться у матці. Саме цей момент є фактичним зачаттям та провокує ознаки вагітності. Зародження в організмі нового життя - таїнство, точний момент якого неможливо встановити. Але перші зміни у відчуттях та звичках жінки можуть вже на перших тижнях підказати, що зачаття відбулося. Багато з них на перших тижнях схожі з місячними, що наближаються. Як зрозуміти, що ти вагітна, розповімо у статті.

Перші ознаки вагітності

Найраніший «дзвіночок», який може відзначити жінка – це імплантаційна кровотеча. Але воно є радше рідкістю, ніж частою ознакою. Відбувається у момент імплантації заплідненої яйцеклітини. Виглядає як кілька крапель крові або короткострокові мажучі виділення через кілька днів після овуляції. Які перші ознаки вагітності до затримки можуть бути?

Болючість та збільшення грудей

Зміни у молочних залозах:

 • збільшення грудей;
 • болючість;
 • потемніння ореоли;
 • поява на сосках горбиків Монтгомері.

Перші дві ознаки у багатьох дівчат виникає і під час ПМС. Це з активною роботою прогестерону у другій фазі циклу. Посилене вироблення цього гормону відбувається і в першому триместрі. А ось потемніння сосків – більш специфічний момент, на який варто звернути увагу.

Нудота та чутливість до запахів

Не стовідсоткові ознаки вагітності. Можуть бути проявом захворювань органів шлунково-кишкового тракту, невдалого обіду чи вечері. Рання чутливість до запахів можлива, але скоріше як виняток. До настання затримки – на 3-4 тижні – таке буває рідко. Вагітна нудота, що називається токсикозом, починається в середньому з 6-8 і триває до 12-14 тижнів. тобто через 2 тижні після затримки.

Місячні під час вагітності

У нормі місячні при вагітності відсутні. Тому це є найдостовірнішим симптомом. Саме з цього моменту дівчата та жінки найчастіше починають підозрювати, що вони завагітніли. Фізіологічно менструація – це щомісячне оновлення внутрішнього шару матки шляхом його відторгнення.

Кров'янисті виділення при вагітності на ранніх термінах можуть свідчити про загрозу переривання. Потрібно зробити тест. Якщо він позитивний, звернутися по медичну допомогу.

Гормональні зміни, стреси, захворювання органів репродуктивної системи можуть спричинити затримку і без зачаття. Рекомендація – зробити тест та звернутися до гінеколога.

Підвищена стомлюваність, сонливість

Ознаки вагітності на ранніх термінах також не однозначні. Якщо зачаття відбулося, починається інтенсивний синтез прогестерону. Гормон відповідає за збереження дитини на перших тижнях, запобігає м'язовому тонусу. Розслаблення гладкої мускулатури відбувається у всьому організмі. Не лише у матці. Розширюються судини, знижується артеріальний тиск. Внаслідок цього можуть з'являтися запаморочення, слабкість, сонливість. Але така картина до затримки може бути наслідком перевтоми, анемії. Допомогти можуть прогулянки на повітрі, повноцінний сон, достатній відпочинок.

Інші ранні ознаки вагітності

Серед перших симптомів вагітності можуть бути й інші зміни у звичному стані.

Фізіологічні

Гормональна перебудова організму починається ще до того, як жінка дізнається про дитину. Ці зміни часто провокують специфічну симптоматику:

 • Часте сечовипускання.

Пов'язано із виробленням ХГЛ. Може бути протягом дня або раннє підвищення в туалет вранці. У другому випадку на цей момент варто звернути увагу, якщо ознака нетипова, або позиви стали більш ранніми. Обмежте споживання сечогінних продуктів.

 • Поколювання в промежині.

Зміни відбуваються безпосередньо в матці. Вона приймає нового мешканця. Посилюється кровообіг. З розвитком ембріона починається його зростання. Все це може супроводжуватись епізодичними поколюваннями, незначними спазмами. Дискомфорт не повинен бути вираженим, порушувати загальне самопочуття.

 • Виділення при вагітності на ранніх термінах.

У перші тижні відбувається різке збільшення вироблення прогестерону, посилюється кровообіг у малому тазі. Такі зміни можуть спричинити значне збільшення фізіологічних виділень. Вони можуть бути білими, напівпрозорими, з жовтим відтінком. Не викликають свербіння, печіння чи іншого дискомфорту. До середини першого триместру організм перебудовується на новий режим і кількість виділень зменшується до звичного.

Емоційні

Гормональний фон відіграє важливу роль не тільки у фізичному, а й у психічному здоров'ї. Активні перебудови, що відбуваються в період з 4 по 8 акушерський тиждень, нерідко спричиняють емоційну нестабільність:

 • коливання настрою;
 • вразливість;
 • частий настрій поплакати;
 • тривожність.

Симптоми вагітності в період грудного вигодовування

Лактація не є засобом контрацепції. Про це твердження слід забути раз і назавжди. На додаток, у жінки може бути відсутня менструація і відбутися зачаття. Чому? Тому що яйцеклітина дозріла, тому і сталося запліднення. До етапу місячних не дійшли. І тоді можна дізнатися про поповнення вже коли почне рости живіт. Специфічних симптомів у годуючих немає. Ознаки такі самі.

Діагностика вагітності

Розвіяти сумніви допомагають сучасні методи діагностики.

Тести

Простий і доступний для кожного спосіб перевірки – купити тест на вагітність на ранніх термінах у Здравиці. Можна вибрати паперові стрип-смужки, струменевий або планшетний варіант. Принцип дії однаковий – реагент чутливий до концентрації ХГЛ у сечі. Достовірність висока. Рекомендований період проведення – від початку затримки. Якщо була рання овуляція, позитивний результат можна побачити за 2-3 дні до закінчення циклу. Якщо пізня – на 5-му тижні.

Товари рекомендовані експертами

Гінекологічний огляд

Ознака, невидима жінці, але яку точно помітить лікар – збільшення матки. Відбувається з 5-6 тижнів. Шийка матки рухоміша. У видимій частині набуває синього відтінку.

Аналіз крові на ХГЛ

Високоточний діагностичний метод – визначення ХГЛ при вагітності на ранніх термінах У звичному стані його рівень близький до нуля. Після зачаття – подвоюється кожні дві доби протягом першого триместру. Вже за тиждень після імплантації фактично до затримки можна здати аналіз.

УЗД

На ранніх термінах проводиться піхвовим датчиком. Використовують як метод діагностики та для підтвердження маткової локалізації. Високоточна апаратура дозволяє відповісти на запитання про наявність дитини з першого тижня затримки. На 6-7 тижнях прослуховується серцебиття.

Відповіді на часті питання

Розглянемо питання, що цікавлять багатьох.

Через скільки днів можна дізнатися про вагітність?

Не раніше ніж через тиждень після зачаття. В акушерській термінології – це 3-4 тижні. Достовірний результат на такому терміні покаже лише аналіз крові.

Що робити при виявленні ранніх ознак вагітності?

Зробити аптечний тест, здати кров на ХГЛ. У разі позитивного результату звернутися до гінеколога.

Чи можуть йти місячні при вагітності?

Як розпізнати вагітність, якщо йдуть місячні? У звичному форматі – за тривалістю, обсягом виділень – їх не буде. У такому варіанті можуть пройти одноразово. У разі пізньої овуляції до кінця циклу запліднена яйцеклітина ще не прикріпилася до стінки матки. Але вже наступна менструація не настане. Також у дні коли ви чекаєте місячних - можливі мажучі виділення (у першому циклі).

Чи можна робити тест на вагітність увечері?

Так. Зі зростанням та розвитком плоду концентрація ХГЛ у сечі, як і крові, безперервно збільшується. Після нічного сну урина менш розбавлена, тому вважається, що результат є більш достовірним.

Симптоми вагітності – індивідуальний момент. У різних жінок симптоми можуть проявлятися у різному наборі та ступені. Навіть у однієї жінки перелік ознак у різні вагітності може відрізнятись.

Facebook
Viber
Telegram
Instagram
Зворотний дзвінок
Поставити запитання у чаті