Препарати, які застосовуються для лікування даного захворювання:
БИОСЕЛАК ГАЙНОМАКС ГЕКСИКОН ГИНЕКИТ НЕОТРИЗОЛ ПИМАФУЦИН СЕКНИДОКС СИНТОМИЦИН ТЕРЖИНАН

Вагініт

Оновлено:
02.07.2021
Перевірено

Вагініт - це захворювання слизової оболонки піхви запального характеру. Також воно може вражати зовнішні статеві органи. Дане захворювання погіршує якість інтимного життя і життя в цілому, може викликати ряд проблем психологічного і фізичного характеру. Запущений вагініт нерідко призводить до ускладнень - від збоїв у менструальному циклі до безпліддя. Займатися лікуванням вагініту в домашніх умовах не можна, дане захворювання вимагає кваліфікованої медичної допомоги.

Причини виникнення вагініту у жінок та дівчат

До основних причин виникнення вагініту призводить потрапляння на слизову оболонку піхви хвороботворних бактерій, які починають активно розмножуватися. До факторів, які провокують захворювання, відносять нехтування правилами інтимної гігієни або, навпаки, надмірне миття геніталій із застосуванням мила. В такому випадку порушується кислотно-лужний баланс, який призводить до збільшення числа бактерій. 

Провокуючим фактором може стати часте носіння синтетичної білизни. Травми теж можуть стати причиною вагініту, як і незахищені статеві акти. Вагініт може бути викликаний стресами, терапією антибіотиками і гормонами. Його поява часто пов'язана з гормональними змінами в організмі на тлі статевого дозрівання, вагітності або клімаксу. Ще однією причиною вагініту може стати інфекційне захворювання - ангіна, скарлатина, ГРВІ.

Однією з поширених передумов для появи вагініту стає алергія на засоби для догляду за тілом, контрацептиви. За рахунок цього у жінки можуть початися запальні процеси, які призводять до появи виділень.

Слід знати, що однією з найпоширеніших форм вагініту є молочниця, або кандидоз, викликана дріжджоподібними грибками. Незважаючи на те, що захворювання найчастіше турбує жінок репродуктивного віку, кандидоз зустрічається і у чоловіків, які стають переносниками цієї хвороби. Тому одним з найбільш серйозних факторів ризику є незахищені статеві акти. Головною особливістю кандидозу стала його стійкість до лікування медикаментами, тому схема прийому препаратів повинна коригуватися залежно від індивідуальних особливостей. 

Симптоми вагініту, які не варто ігнорувати

При вагініті існує ряд симптомів, які характеризуються специфічними проявами. До них відносяться незвичні виділення, що варіюються залежно від патології - сирні, пінисті, гнійні або водянисті. Виділення можуть бути рясніші, ніж зазвичай, відзначатися не тільки консистенцією, а й запахом, який нерідко кислуватий. Вони також супроводжуються свербінням і печінням, інтенсивність яких збільшується при русі. При цьому нерідко спостерігається підвищення дратівливості і нервозності. Для вагініту характерна поява болю, що посилюється при сечовипусканні, статевому акті. Рідко може спостерігатися підвищення температури. Може з'являтися набряк, почервоніння. 

Важливо знати, що при хронічній формі захворювання ознаки нерідко стають менш вираженими. При настанні різних чинників, які сприятливі для розвитку захворювання, симптоми можуть знову ставати інтенсивними і яскраво вираженими. 

Діагностика вагініту в медичній установі

Для діагностики вагініту використовуються комплексні дослідження, що включають огляд, мазки й аналізи для визначення збудника, в тому числі ПЛР-тести. Лікувати вагініт самостійно не можна, оскільки для правильного підбору ліків потрібно розуміти, з яким типом патогенної мікрофлори зіткнулася пацієнтка. Для правильного лікування необхідна кваліфікована допомога лікарів разом з якісною діагностикою захворювання.

Профілактика вагініту і запобіжні заходи

У групі ризику по захворюваності вагінітом знаходяться дівчата і жінки від 18 до 45 років. Для профілактики вагініту необхідно приділяти пильну увагу гігієні інтимної області. Потрібно використовувати засоби для миття, які підходять для кислотного середовища слизової, не порушуючи балансу мікроорганізмів. З обережністю слід підходити до лікування антибіотиками при інфекційних і вірусних захворюваннях, оскільки деякі препарати можуть порушувати мікрофлору слизової. Варто збагатити свій раціон вітамінами і мінералами відповідно до своїх потреб, по можливості уникати синтетичної спідньої білизни. Одним з найдієвіших заходів, які запобігають виникненню вагініту, є соціальне благополуччя всередині сім'ї і виключення випадкових статевих зв'язків. Потрібно також пам'ятати, що вагініт може бути наслідком ендокринних захворювань.

Лікування вагініту медикаментами

Для лікування захворювання не варто самостійно вибирати і купувати таблетки від вагініту. Курс лікування препаратами призначає лікар після детального обстеження. Особливо небезпечний вагініт для здоров'я майбутніх мам та їхніх малюків, оскільки виділення при вагініті можуть інфікувати навколоплідні води. Лікування захворювання має бути комплексним і спрямованим на пригнічення збудника, зниження симптоматики і дискомфорту пацієнтки. Ліки від вагініту включають кілька груп препаратів - антибіотики, антибактеріальні та противірусні засоби, імуностимулятори, гормональні засоби.

Щоб підібрати препарати, які будуть поєднуватися між собою, лікар враховує загальний стан пацієнтки і наявність інших захворювань. Також для лікування вагініту застосовуються місцеві препарати, які мають антисептичну і дезінфікуючу дію. Потрібно пам'ятати, що хронічні форми захворювання гірше піддаються лікуванню, тому звернутися до фахівця варто при перших тривожних ознаках. При цьому хороший фахівець обов'язково приділить увагу лікуванню супутніх захворювань, тому можуть призначатися додаткові обстеження в інших фахівців.

Увага! Дана інформація носить виключно інформаційний характер! При появі перших симптомів, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Не варто займатися самолікуванням, тому що це небезпечно для вашого здоров'я. Наш сайт zdravica.ua не несе відповідальності за ті наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання інформації, наданої на сторінці. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
Facebook
Viber
Telegram
Instagram
Зворотний дзвінок
Поставити запитання у чаті