Препарати, які застосовуються для лікування даного захворювання:
АНАЛЬГИН ВОЛЬТАРЕН ДИКЛОКАИН НАКЛОФЕН ПАПАВЕРИН РЕНАЛГАН СПАЗМАЛГОН ФЛОРОСПАЗМИЛ

Ниркова колька: опис

Оновлено:
17.02.2021
Перевірено

Ниркова колька — це один з найбільш частих клінічних проявів сечокам'яної хвороби або уролітіазу. Розвиток даної патології обумовлений зрушенням каменя (конкременту) і потраплянням його в область сечовода. Внаслідок цього сечовід защемлюється, що в свою чергу призводить до затримки сечі в верхніх відділах.

При настанні нападу ниркової коліки пацієнт починає відчувати сильні й гострі болі, які іррадіюють в область паху й уретру. Іноді біль досягає таких масштабів, що пацієнтові стає важко пересуватися і робити найпростіші рухи. Щоб прибрати больовий ефект, людині потрібно надати першу медичну допомогу, а в подальшому вже займатися комплексним лікуванням того захворювання, яке його викликало.

Особливістю ниркової коліки є той факт, що це не самостійна хвороба, а симптом, виникнення якого вважається явним сигналом того, що в організмі розвивається патологія в сечових шляхах.

Як дізнатися причини виникнення ниркової кольки

Ниркова колька являє собою напад гострих болючих відчуттів, які можуть спровокувати різні патологічні стани. До них належать такі:

  • довго протікає сечокам'яна хвороба, яка також може викликати важкі ускладнення;
  • в організмі порушений процес природного мінерального обміну;
  • у пацієнта прогресує гострий пієлонефрит, а також спостерігається його хронічний перебіг;
  • спостереження активного розвитку нефроптозу;
  • стрімке прогресування гідронефрозу;
  • в області воріт нирок розташовуються пухлини, які можуть бути як доброякісними, так і злоякісними;
  • порушено функціонування передміхурової залози у чоловіків, спровоковане патологіями, що розвиваються.

Для того щоб виявити справжню причину гострого болю під час ниркової кольки, необхідна консультація і огляд лікаря, так як самостійно пацієнт не зможе в домашніх умовах провести всі необхідні для цього маніпуляції.

Якими бувають симптоми ниркової кольки

Ниркова колька перш за все нагадує про себе виникненням гострих докучливих болів, які роблять практично неможливими навіть найпростіші рухи для людини. Локалізуються такі болі здебільшого в області попереку. При зміні положення полегшення не настає, більш того, може стати ще гірше, а біль стане пульсуючим.

Не варто забувати, що терпіти сильний біль не можна, і при його виникненні необхідно оперативно звернутися до лікаря або викликати швидку допомогу. Якщо ж цього не зробити, після тривалого й інтенсивного розвитку синдрому людина може отримати больовий шок.

Але, крім цього, у ниркової кольки існують і інші ознаки, серед яких можна виділити такі:

  • виникнення ознобу і сильного тремтіння;
  • поява відчуття нудоти й блювоти;
  • порушення і навіть втрата свідомості;
  • загальна інтоксикація організму;
  • відчуття слабкості;
  • парез кишечника, що виникає на рефлекторному рівні.

Виявивши дані симптоми, необхідно якомога швидше звернутися за кваліфікованою лікарською допомогою, а також надати першу допомогу для зниження больового синдрому.

У чому полягає діагностика ниркової кольки

Самостійно визначити виникнення ниркової кольки неважко, так як сильний біль відразу сигналізує про це пацієнту. Але не варто забувати, що даний синдром є лише симптомом більш складного захворювання, для діагностики якого вже буде потрібна кваліфікована допомога медика.

Після первинного огляду пацієнта, визначення його стану і виявлення хворобливості в поперековій області лікар перейде до другого етапу діагностики, при якому буде потрібно застосування різних маніпуляцій. Для цього медики можуть вдатися до наступних процедур:

  • загальний аналіз сечі, який націлений на виявлення лейкоцитів, білка та еритроцитів;
  • проведення ультразвукової діагностики таких органів, як нирки і сечовий міхур;
  • комп'ютерна томографія та магнітно-резонансна томографія нирок;
  • внутрішньовенна урографія;
  • хромоцистоскопія.

Комплексний підхід до визначення причини захворювання допоможе скласти найбільш точний і ефективний план лікування.

Способи профілактики ниркової кольки

Щоб уникнути виникнення гострого болю, спровокованого нирковою колькою, необхідно дотримуватися деяких правил для профілактики цього захворювання. До таких методів попередження хвороби медики відносять наступні моменти:

  • своєчасне звернення до лікаря для визначення і лікування сечокам'яної хвороби;
  • можливість купірування запальних захворювань, щоб уникнути їхнього поширення;
  • при схильності до подібних хвороб варто уникати надмірних фізичних навантажень;
  • стабільне проходження профілактичних оглядів уролога, щоб запобігти хворобі або вилікувати її на ранніх стадіях.

Особливості лікування ниркової кольки

При виникненні ниркової кольки її лікування має два етапи. Перш за все необхідно надати хворому першу медичну допомогу, щоб зняти гострий больовий синдром для настання полегшення. Але таблетки від ниркової кольки не нададуть того ефекту, який необхідний. Для цього потрібна спазмолітична і болезаспокійлива терапія, що проводиться в медичній установі.

Другий і ще більш важливий етап лікування передбачає комплексне лікування тієї хвороби, яка спровокувала гострий біль. Його проведення можливе вже після усунення гострої симптоматики, і план лікування призначає лікар. З його допомогою хворому призначаються підібрані індивідуально ліки від ниркової кольки, а також необхідні процедури, до яких можуть віднести планове видалення каменів, ударно-хвильову терапію та малоінвазивну перкутанну нефролітолапаксію.

Увага! Дана інформація носить виключно інформаційний характер! При появі перших симптомів, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Не варто займатися самолікуванням, тому що це небезпечно для вашого здоров'я. Наш сайт zdravica.ua не несе відповідальності за ті наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання інформації, наданої на сторінці. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
Facebook
Viber
Telegram
Instagram
Зворотний дзвінок
Поставити запитання у чаті