Остеомієліт
Остеомієліт — це інфекційне захворювання, яке вражає кісткову структуру. Причиною хвороби є бактерії і грибки. Мікроорганізми здатні занести інфекцію в кісткову тканину, будучи доставленими до неї кровоносних потоком. Також їх проникнення в структуру забезпечують найближчі уражені тканини. Нерідко зараження виникає через бруд, який потрапив у рану.
Остеомієліт: опис захворювання
Пацієнт, який зіткнувся з цією хворобою, зазначає больові відчуття в кістковій структурі, а також спостерігає серйозну втрату м'язової маси. При проведенні аналізів лікарю належить взяти пробу кісткової тканини, щоб встановити джерело хвороби. Курс лікування зазвичай передбачає прийом антибіотиків протягом декількох тижнів. Пацієнту потрібно бути готовим до того, що для усунення хвороби доведеться зазнати хірургічне втручання, необхідне для видалення інфікованої кісткової тканини.
Головні причини виникнення остеомієліту
Остеомієліт вражає кісткову тканину трьома різними шляхами:
- через кровотік, який розносить інфекцію по всьому організму;
- при безпосередньому проникненні;
- через інфіковані структури.
Безпосереднє інфікування виникає після операцій або в разі відкритого перелому, а також у випадку проникаючої рани, яка вражає кісткову структуру. Незважаючи на високий рівень захисту кісткової тканини перед подібними хворобами, остеомієліт залишається досить поширеним явищем. Його можуть викликати чужорідні тіла, які з'явилися в організмі, наприклад, під час протезування суглобів. Також до захворювання призводить ішемія та інші проблеми, що знижують інтенсивність кровотоку.
Поширені симптоми остеомієліту
Ознаки хвороби зазвичай пов'язані з підвищенням температури тіла, а також больовими відчуттями в уражених кісткових структурах. Частина кісткової тканини, яка розташована над ураженою ділянкою, може відрізнятися особливо сильною хворобливістю, що призводить до почервоніння й набряклості. Коли пацієнт рухається, то больовий синдром тільки посилюється. Якщо хвороба з'явилася через поширення інфекції від прилеглих тканин, то фрагмент кістки над ураженою ділянкою стає дуже болючим. Людина починає втрачати м'язову масу і відзначає швидку стомлюваність. Навколишні місця ураження тканини можуть піддаватися абсцесу.
Остеомієліт, який розвивається в зоні хребетного стовпа, зазвичай відрізняється поступовим розвитком. Його відмінною рисою є стійкий біль у спині, а також больові відчуття в момент дотику. Ходьба багаторазово посилює біль, який зберігається навіть тоді, коли людина знову перебуває в стані спокою. Пацієнт нерідко стикається з лихоманкою, що лише підсилює підозру на інфекційний характер хвороби.
Яка діагностика остеомієліту буде ефективною?
Виявити остеомієліт вдається завдяки застосуванню сучасного й своєчасного огляду пацієнта. Під час досліджень на остеомієліт обов'язково потрібно проаналізувати кров. Візуальні дослідження, серед яких слід виділити КТ і рентгенографію, дозволяють доповнити загальну картину. Може знадобитися і сканування кісток.
Виявити захворювання можна і завдяки фізикальному огляду. Якщо пацієнт постійно скаржиться на втому, а також стикається з больовими відчуттями в кістковій тканині, які переростають у лихоманку, то це є дуже надійною ознакою хвороби. Лікар, який запідозрив хворобу, зазвичай призначає проведення ряду аналізів, серед яких:
- дослідження швидкості осідання еритроцитів;
- аналіз рівня С-реактивного білка.
Рентген дозволяє встановити характерні особливості остеомієліту, але подібна діагностика може виявитися ефективною лише на пізніх стадіях розвитку хвороби.
Правильна профілактика остеомієліту
Щоб забезпечити профілактику захворювання, необхідно уважно стежити за станом власного здоров'я. Будь-яка інфекція повинна отримувати своєчасну й належну увагу з боку лікарів. Також приводом для занепокоєння є хірургічні операції, після яких у пацієнта виникає біль і лихоманка.
Лікування остеомієліту: на що звернути увагу?
Остеомієліт піддається лікуванню із застосуванням антибіотиків. Також таблетки від остеомієліту можуть відрізнятися протигрибковою дією, тому для успішного лікування обов'язково потрібно пройти дослідження у лікаря. Хірургічне втручання призначають у запущених випадках. Замовити ліки від остеомієліту ви можете в нашій інтернет-аптеці. Не забувайте, що перед покупкою медикаментів обов'язково потрібно пройти обстеження у лікаря. Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я.