Препарати, які застосовуються для лікування даного захворювання:
ІМУНОГЛОБУЛІН ВАЛЬТРЕКС ВИФЕРОН ГЕВИРАН ЗОВИРАКС ИЗОПРИНОЗИН ЛАФЕРОБИОН НЕОВИР ФЛАВОЗИД ЦИКЛОФЕРОН

Герпес

Оновлено:
22.03.2021
Перевірено

Герпес — це системне або місцеве захворювання вірусної природи, яке проявляється специфічними висипаннями на слизових оболонках. Всім відомо поняття «застуда на губах». Саме так в народі називають герпес, який локалізується на губах і може поширюватися на слизову оболонку рота.

Вірусом герпесу заражено 95% людей на нашій планеті, але лише у невеликої частини фіксуються його видимі прояви, тому багато хто вважає цю хворобу несерйозним захворюванням. Насправді це не так, і навіть незначне висипання на губах може свідчити про серйозні порушення в організмі. У зв'язку з цим лікувати будь-який вид герпесу слід швидко й ефективно, не відкладаючи терапію на потім.

Причини виникнення

Герпес живе практично в будь-якому організмі, але, щоб він проявив себе, необхідний вплив стимулюючих факторів. Найчастіше таким фактором є зниження імунітету, яке виникає з наступних причин:

 • застуда або переохолодження;
 • інфекційне захворювання;
 • запальний процес;
 • рецидиви різних хронічних хвороб;
 • цукровий діабет;
 • стресові ситуації;
 • пухлинні ураження органів і тканин;
 • отруєння різного генезу (алкогольне, харчове, технічне);
 • нераціональне або недостатнє харчування;
 • фізичне та психоемоційне виснаження.

Звичайно, всі ці чинники є лише стимуляторами розвитку хвороби. Головний винуватець захворювання — вірус простого герпесу, який присутній в організмі. Ще однією особливістю герпесу є те, що повністю позбутися від нього неможливо. Але правильне лікування дозволить не тільки усунути всі прояви герпесу на губах, але й знизити ймовірність частих рецидивів.

Симптоми герпесу на губах

У різних людей герпес може проявляти себе по-різному. У одних це може бути незначний висип у вигляді декількох бульбашок. У інших герпес рясно покриває губи, захоплюючи різні ділянки щік, підборіддя, слизової рота. При тяжкому перебігу й недотриманні особистої гігієни герпес може перейти на очі та інші слизові, викликаючи пов'язані вірусно-інфекційні патології.

Крім характерних висипань, герпес характеризується наступними симптомами:

 • свербіж, печіння в області уражених ділянок;
 • хворобливі відчуття при ворушіння губами і при прийомі їжі;
 • кровоточивість ран, що виникають після розриву бульбашок.

Дуже часто герпес плутають з іншими патологіями, зокрема, стрептодермічним висипом. Тому лікування герпесу повинен призначати тільки лікар, адже неправильно підібрана терапія призведе лише до обтяження хвороби.

Герпес на губах: особливості захворювання

Не варто забувати, що герпес на губах є заразним захворюванням, тобто може передаватися контактним шляхом. Навіть поза людським організмом вірус зберігає активність протягом доби при кімнатній температурі, тому від хворої людини або від її речей може заразитися будь-який член родини. Збудник потрапляє через різні слизові оболонки і пошкоджені шкірні покриви.

Джерелом зараження може бути будь-який предмет: посуд, постільна білизна, предмети гігієни, одяг. Але навіть при зараженні не завжди виникають видимі прояви хвороби. Найчастіше в організмі до збудника виробляються антитіла, вірус живе з нами тривалий час, поки в один момент при виникненні провокуючих чинників він не проявляє себе. При сильному імунітеті герпес може не виникнути. Однак в ослабленому організмі застуда на губах протікає важко і довго лікується. Також варто пам'ятати, що герпес представляє особливу небезпеку для вагітних жінок, оскільки впливає на плід.

Профілактика герпесу

Що потрібно робити, щоб не допустити появи герпесу, а якщо він з'явився, то щоб його перебіг був легким? Перш за все, слід дотримуватися таких рекомендацій:

 • Підтримувати імунітет, не допускати простудних захворювань, переохолодження (перегріву), повноцінно харчуватися й відпочивати, мінімізувати вживання шкідливих продуктів і тютюну.
 • Дотримуватися необхідних правил гігієни, особливо коли вже почався розвиток герпесу. Перш за все, не можна чіпати висип пальцями, щоб не рознести вірус по іншим частинам тіла. Слід мінімізувати тілесні контакти з рідними і друзями, користуватися окремим посудом, предметами побуту, мити і прати всі речі в окремій ємності.
 • Починати своєчасне лікування препаратами за призначенням лікаря.

Лікування герпесу

При правильному підборі лікування і дотриманні правил профілактики герпес можна перемогти за 5-10 днів. Основою лікування є противірусні препарати. Часто вони призначаються зовнішньо у вигляді мазей і кремів, але у важких випадках необхідні й таблетки від герпесу. Однак це рішення може прийняти виключно лікар. Додатково використовують імуномодулюючі препарати для посилення імунітету, а також антисептичні засоби при лопанні бульбашок на губах.

Пам'ятайте: антибіотики при герпесі не приносять користі і навіть шкідливі. В даному випадку необхідно використовувати тільки противірусні препарати. Але якщо ви звернулися до лікаря пізно (через 4-5 днів після появи висипань), то користуватися противірусними засобами вже немає сенсу. На перший план виходять імуномодулятори загальної дії.

Увага! Дана інформація носить виключно інформаційний характер! При появі перших симптомів, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Не варто займатися самолікуванням, тому що це небезпечно для вашого здоров'я. Наш сайт zdravica.ua не несе відповідальності за ті наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання інформації, наданої на сторінці. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
Facebook
Viber
Telegram
Instagram
Зворотний дзвінок
Поставити запитання у чаті