Бешихове запалення - опис

Оновлено:
17.02.2021
Перевірено

Бешиха є одним з видів стрептококкового ураження шкіри, підшкірної клітковини, лімфатичної системи та інших тканин. Він характеризується запальним процесами по всьому тілу. Що це за захворювання? Як воно проявляється? Як убезпечити себе від бешихи?

Бешиха - опис і загальні дані

Рожа або бешихове запалення - це інфекційне захворювання з низькою заразністю, яке часто проявляється під час літа і теплої пори року.

Збудник захворювання - стрептокок групи А, який також може викликати інші процеси (наприклад, стрептококову ангіну або гнійні запалення). В основному рожа проявляється на шкірі та підшкірній клітковині на руках, обличчі, шиї або на ногах.

Найбільш поширене бешиха в літній період, а також восени і навесні. В цей час організм людини не захищена, тому що послаблюється імунітет. Крім того, захворювання активно проявляється, якщо вже є якісь запальні процеси в організмі, є пошкодження шкіри, іноді слизової і загальний набряк, який створює добре середовище для бактерій.

Бешиха може з'явитися в будь-якої людини, але дуже часто зустрічається у людей похилого, вагітних або тих, хто недавно переніс захворювання, тому має поганий імунітет. У багатьох випадках більше хворіють жінки.

Які причини виникнення бешихи?

Пику викликає певний вид стрептокока - бета-гемолітичний. Він також викликає скарлатину, стрептодермії і різні види ангін. Крім того, якщо у людини ослаблений імунітет, то з цим запаленням можуть також проявлятися і інші процеси, мікроби, які ускладнюють перебіг хвороби, і викликають проблеми в лікуванні.

Що може бути причиною або супутніми проблемами для бешихи?

  1. Удари, подряпини, садна, потертості, укуси комах, пошкодження та інші загальні порушення цілісності шкіри.
  2. Грибок на шкірі, рідше - на слизовій.
  3. Часто прояву може сприяти цукровий діабет, ураження капілярів, венозна і сердечна недостатність.
  4. Група підвищеного ризику - це люди, у яких є зайва вага, хто іноді страждає набряками, часто вживає алкоголь або приймає наркотики через уколи.
  5. Ті, хто постійно носить неякісний одяг або взуття.
  6. Якщо є постійне і тривале вплив, контакт з пилом та іншими шкідливостями.
  7. Імунітет послаблюється при роботі в низьких температурах, при стресі або поганому харчуванні.
  8. Загальний гіповітаміноз, поганий стан і ослаблення імунітету, нескладні хронічні захворювання.

Є кілька способів, при яких інфекція передається - при прямому контакті, повітряно-крапельним шляхом або через воду, їжу або через різні інструменти. Іноді це може трапиться при процедурах в лікарні, стоматолога чи на манікюрі.

Симптоми бешихи і як його розпізнати

Зазвичай захворювання починається раптово, але потім швидко проявляється і поширюється. Його супроводжують такі ознаки:

  • підвищення температури до 40 градусів, лихоманка;
  • загальне ослаблення, нездужання;
  • сильний головний біль, "ломота" в м'язах;
  • нудота і блювотою;
  • збільшення лімфовузлів.

З самого початку, десь на другу добу після зараження (інкубаційний період близько одного-двох днів), виникає невелике запалення, свербіння і печіння шкіри. Пізніше виявляються і почервоніння, жар і біль, дуже швидко площа запалення збільшується.

Шкіра червоніє, є межа з ураженої і чистою шкірою, а краю пики нерівні, хвилясті. Місце запалення трохи припухає і вся шкіра ніби трохи піднімається над здоровою шкірою. Шкіра гарячіша, чутлива, можуть проявлятися маленькі бульбашки і прищі.

Діагностика бешихи у дорослих

До діагностиці належить повний або частковий набір основних симптомів. Сюди входить:

  • значне зростання температури і токсикоз;
  • раптове і дуже різке прояв;
  • запальний процес на обличчі або кінцівках;
  • збільшення лімфовузлів,
  • червоні плями з нерівними краями;
  • якщо не торкатися і не турбувати почервоніння, то біль не сильно проявляється.

Щоб виявити бешихове запалення, беруть аналіз на антитіла до стрептокока. Доктору треба уважно відрізнити інші шкірні запалення від бешихової. Хірург збирає загальний анамнез і особливості перебігу захворювання, потім перевірять шкіру і проводить огляд, призначається коагулограмма, загальний аналіз крові та сечі, іноді аналіз рідини з бульбашок. Іноді призначається огляд у інфекціоніста і дерматолога.

Захист і профілактика бешихи

  • Уважно стежити за станом шкіри.
  • При ударах або травмах - обробляти шкіру і уникати безпосереднього контакту з незнайомими людьми.
  • Необхідно правильно харчуватися, не зловживати поганий їжею та напоями.
  • Слідкуйте за загальним стан імунітету.

Лікування бешихи будинку і від лікаря

Потрібно часто пити воду. При збільшенні температури, потрібно прийняти жарознижуючі препарати, а також дотримуватися постільного режиму і загальної дієти при захворюваннях.

Ліки від бешихи і таблетки від бешихи призначає лікар. Зазвичай вибирається курс антибіотиків і протизапальні препарати. Якщо стан і перебіг хвороби тяжкий, то можуть призначати системи з глюкозою, фізіологічним розчином.

Найважливіше, що треба пам'ятати при появі запальних процесів на шкірі - швидко звертатися до лікаря. Не займайтеся самолікуванням, тому що без точного діагнозу, бешиха складно відрізнити від інших проблем зі шкірою. А значить і вибрати правильне лікування буде неможливо.

Увага! Дана інформація носить виключно інформаційний характер! При появі перших симптомів, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Не варто займатися самолікуванням, тому що це небезпечно для вашого здоров'я. Наш сайт zdravica.ua не несе відповідальності за ті наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання інформації, наданої на сторінці. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
Facebook
Viber
Telegram
Instagram
Зворотний дзвінок
Поставити запитання у чаті