Препарати, які застосовуються для лікування даного захворювання:
АМИОКОРДИН АРИТМИЛ БИБЛОК ВЕРАПАМИЛ КОРВАЛОЛ КОРВАЛТАБ СЕДАСЕН СЕДАФИТОН ТРИВАЛУМЕН ЭГИЛОК

Тахікардія

Оновлено:
03.09.2021
Перевірено

Тахікардія - це порушення нормальної частоти скорочення серцевого м'яза. Даний стан характеризується підвищеним ритмом роботи серця, при якому кількість ударів в хвилину може бути вище 90. Тахікардія може бути викликана фізіологічними причинами - її провокують фізичні навантаження. Даний тип порушення частоти скорочення серцевого м'яза не є аномальним. Він також може спостерігатися у дітей до 7 років і у підлітків в період зміни гормонального фону в організмі. Загрозу для здоров'я людини являє патологічна тахікардія, яка виникає на тлі захворювань серцево-судинної системи. Її також можуть викликати порушення в роботі інших систем організму. Таке явище не відноситься до ряду окремих захворювань, а лише свідчить про наявність патологій.

Причини виникнення тахікардії та передумови для її розвитку

Причинами тахікардії можуть бути інтракардіальні (серцеві) і екстракардіальні проблеми. 

До інтракардіальних причин відносять інфаркт міокарда, серцеву недостатність, пороки серця, нестабільну стенокардію, кардіосклероз, кардіоміопатії, запальні процеси в серці, гіпертонія, гостра судинна недостатність, анемія, зниження вмісту кисню в крові. 

Внесердечних причинами є важкі навантаження, патології нервової системи, інфекційні захворювання з гарячковим станом, інтоксикація, порушення в роботі ендокринної системи, дія медикаментів, зниження рівня глюкози в крові, низький артеріальний тиск, стрес, зниження рівня калію в крові. До тахікардії можуть приводити вживання алкоголю, чаю і кави, куріння, а також травми. Викликають порушення серцевого ритму різкі зниження маси тіла. Спровокувати тахікардію може різка зміна положення тіла. Висока температура навколишнього середовища також відноситься до факторів, які можуть викликати підвищення серцевого ритму.

Необхідно врахувати, що існують групи людей, у яких ризик появи тахікардії досить високий. До них відносять пацієнтів з артеріальною гіпертензією, кардиосклерозом, перенесеним інсультом або інфарктом, патологіями мозку і ЦНС, пороками серця. При таких станах важливо регулярно відстежувати артеріальний тиск і ЧСС, а також мати при собі препарати, які допоможуть купірувати напади тахікардії. Купувати їх можна тільки після консультації з кардіологом.

Симптоми тахікардії та ознаки небезпечного стану

До основних ознак тахікардії відносять відчутні перебої в роботі серця. При цьому стані людина може відчувати "провали" в грудній клітці. На тлі цього відзначається довге прискорене серцебиття. Також у людини може починатися задишка при мінімальному фізичному навантаженні або в стані спокою. Одним з поширених симптомів тахікардії є переднепритомний стан або запаморочення, підвищена пітливість. Якщо тахікардія викликана патологічними процесами в організмі, її супроводжує біль. У людини з тахікардією може початися задуха. Пульс при тахікардії становить 90 ударів в хвилину або вище. Стан провокує підвищену стомлюваність, зниження діурезу, відчуття холоду в руках і ногах, зниження артеріального тиску.

Якщо симптоми тахікардії тривають більше 15 хвилин і не купіруються препаратами, необхідно невідкладно звернутися за медичною допомогою. Потрібно розрізняти стану, при яких лікаря варто викликати негайно - це необхідно зробити, якщо ЧСС досягає 120 ударів в хвилину або вище, біль за грудиною сильно виражена, при тахікардії спостерігається сильний головний біль і оніміння кінцевої або половини особи, а також якщо тахікардія спостерігається у вагітної. Даний стан може викликати ряд ускладнень - арітміческій шок, набряк легенів, серцеву астму, інсульт, тромбоемболія легенів або мозку, миготливу аритмію, інфаркт.

Діагностика тахікардії в медичній установі

Для діагностики стану необхідно пройти первинний огляд у профільного лікаря, який вивчить анамнез і направить пацієнта на необхідні обстеження. До них відноситься ЕКГ, загальний аналіз крові та сечі, біохімічний аналіз крові, холтерівське моніторинг, рентген грудної клітки, ехокардіографія, прослуховування стетоскопом, МРТ. Методи досліджень визначаються виходячи з типу тахікардії. 

Профілактика тахікардії - рекомендації фахівців

Тахікардія потребує постійної профілактики у людей з груп ризику. Щоб мінімізувати ймовірність появи такого стану, необхідно приділяти належну увагу лікуванню інфекційних захворювань, які супроводжуються лихоманкою. Важливо своєчасно займатися лікуванням ангіни і запальних захворювань зубів і ясен, сечовивідних шляхів. Щоб серце працювало без перебоїв, важливо грамотно розраховувати фізичне навантаження і не допускати частого психоемоційного перевтоми. Варто дотримуватися збалансованого харчування, проявляти помірну активність. Серйозна роль в підтримці здоров'я серця і судин відводиться регулярним діагностичним перевірок. 

Лікування тахікардії медикаментами

В лікуванні тахікардії використовують хірургічні методи і медикаментозну терапію. Ліки від тахікардії можуть бути специфічними, спрямованими на усунення конкретних симптомів стану. Такі препарати важливо підібрати за допомогою фахівця і придбати заздалегідь, щоб вчасно купірувати напади. Для довгострокового лікування знадобляться не тільки таблетки відтахікардії,а й препарати, які допоможуть усунути причини даного стану. Їх підбирають індивідуально, спільно з кардіологом і з іншими лікарями. При тахікардії неврогенного характеру фахівець може призначити седативні засоби. З обережністю застосовують будь-які ліки при тахікардії, яка викликана гіпертиреозом, анемією.

Увага! Дана інформація носить виключно інформаційний характер! При появі перших симптомів, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Не варто займатися самолікуванням, тому що це небезпечно для вашого здоров'я. Наш сайт zdravica.ua не несе відповідальності за ті наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання інформації, наданої на сторінці. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
Facebook
Viber
Telegram
Instagram
Зворотний дзвінок
Поставити запитання у чаті