Препарати, які застосовуються для лікування даного захворювання:
АРИТМИЛ КОРВИТОЛ КОРДАРОН ПРОПАНОРМ РИБОКСИН ФЛЕКАИНИД ЭГИЛОК

Аритмія

Оновлено:
03.09.2021
Перевірено

Аритмія - це стан, який позначає зміна нормальної частоти серцевого ритму через порушення серцевої провідності. Патологія обумовлена низкою факторів, які змушують орган працювати з підвищеною або зниженою частотою скорочень. Аритмія також може виникати при неритмичном скороченні м'яза. Механізм даного стану може протікати у вигляді порушень роботи синусового вузла або як наслідок збоїв в передачі внутрисердечного імпульсу. Також відзначається комбіноване порушення ритму, який з'єднує обидва цих механізму. Залежно від частоти серцевих скорочень, викликаних порушеннями в роботі серця, аритмію ділять на тахиаритмию і брадиаритмією.

Причини виникнення аритмії і передумови до її появи

Причинами аритмії можуть бути захворювання серцево-судинної або ендокринної системи, інтоксикація, шоковий стан, прийом алкоголю, тонізуючих напоїв, куріння, прийом деяких лікарських засобів. Розвиток аритмії часто пов'язане з такими захворюваннями, як міокардит, ішемічна хвороба серця, вроджені аномалії структури серця, серцева недостатність, пороки серця і судин. Провокує аритмію гормональне порушення в організмі. Поява аритмії може бути пов'язане з ревматизмом і вірусними інфекціями. Розрізняють також вроджені аритмії і збій серцевого ритму, викликані операціями і травмами на серці та легенях. 

Поява аритмії може бути пов'язано з неправильним способом життя - її можуть викликати підвищена маса тіла, недосипання, зловживання жирною їжею і алкоголем. 

Симптоми аритмії і ознаки патологічного стану

Ознаками аритмії є нестабільність серцевого ритму, рідкісний пульс або раптово виникає напад серцебиття, потемніння в очах, запаморочення, відчуття нестачі повітря, болі в грудях, раптова втрата свідомості, переднепритомні стану, падіння і нестабільність артеріального тиску, загальна слабкість , задишка, пульсація в голові або в горлі, підвищена стомлюваність, зниження працездатності, зниженні когнітивних функцій і пам'яті. При появі симптомів захворювання важливо 

Діагностика аритмії в медичній установі

Діагностика аритмії здійснюється кардіологом за допомогою збору анамнезу пацієнта, його первинного обстеження, а також із застосуванням інструментальних методів ЕКГ, холтерівського моніторування, ПП ЕФД, рентгена грудної клітини, ехокардіографія. В якості додаткового дослідження може призначатися велоергометрія. За допомогою цих методів можна виявити характер патології, визначити органічну або функціональну причину появи аритмії і призначити схему лікування.

Профілактика аритмії у груп ризику

Для профілактики аритмій необхідно здійснювати контроль ваги, дотримуватися нормального розпорядку дня, приділяти час відпочинку і не нехтувати помірною фізичною активністю. Важливо стежити за станом артеріального тиску і відстежувати рівень холестерину в крові. Щоб забезпечити ефективну профілактику аритмії, варто виключити фактори, які провокують даний патологічний процес - порушення кислотно-лужного та водно-сольового обміну, гормональні коливання, фізичне і нервове перенапруження, зловживання спиртним і курінням.

Лікування аритмії за допомогою медикаментів

Для ефективного лікування аритмії необхідно встановити наявність інших захворювань організму. Істотно впливають на схему лікування хвороби наявність тиреотоксикозу, ішемічної хвороби, порушення водно-електролітного балансу, серцева недостатність, вегетативні порушення, гіпертрофія міокарда. За рахунок цього самолікування таблетками від аритмії може нести істотної шкоди для організму, аж до летального результату. Антиаритмічної терапії, яку призначає фахівець, грунтується на ретельно підібраних препаратах для лікування збоїв в скороченні серця. У числі таких лікарських засобів присутні препарати, які нормалізують серцевий ритм і підбираються спеціально для певного виду аритмії - при тахіаритмії або брадиаритмии. 

Для зміцнення м'язи і стабілізації її роботи застосовують ліки відаритмії,які покращують трофіку міокарда та забезпечують його нормальне кровопостачання. У багатьох випадках лікар рекомендує антиангінальні засоби і вітаміни, які допоможуть стабілізувати жировий обмін. Такі ліки знижують рівень холестерину, нормалізують плинність крові, покращують її протівотромбозние властивості, сприяють транспортуванні крові до серця. Прийом зміцнювальних препаратів дозволяє поліпшити стан м'язи і судин, аж до найдрібніших капілярів, що забезпечує їх захист від ламкості. При лікуванні аритмії будь-яких типів важливо виключити вживання алкоголю.

У лікуванні тахиаритмии використовують блокатори натрієвих каналів, кардіоміоцити, бета-адреноблокатори, блокатори кальцієвих каналів, серцеві глікозиди. Їх застосування забезпечує нормалізацію частоти серцевого ритму і зниження навантаження на орган. В якості додаткового допоміжний засіб можуть застосовуватися фітопрепарати глоду. Для лікування брадиаритмии використовують препарати, які збільшують частоту серцевих скорочень. Їх не застосовують в якості постійної терапії, а вживають лише в екстрених випадках. Ключову роль в лікуванні брадиаритмии відводять усунення первинної причини виникнення такого стану. Часто вона криється в супутніх захворюваннях - патологіях ендокринної системи, інфекційні захворювання. Аритмія з низькою частотою серцевих скорочень може виникати на тлі прийому деяких антибіотиків. Необхідно враховувати, що гострий приступ брадиаритмии не можна купірувати самостійно - для цього потрібно негайно викликати швидку допомогу.

Увага! Дана інформація носить виключно інформаційний характер! При появі перших симптомів, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Не варто займатися самолікуванням, тому що це небезпечно для вашого здоров'я. Наш сайт zdravica.ua не несе відповідальності за ті наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання інформації, наданої на сторінці. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!