Склад:
діючі речовини:
Diphtheria, tetanus, pertussis (acellular, component), poliomyelitis (inactivated) vaccine (adsorbed) and Haemophilus influenzae type b conjugate vaccine
1 імунізуюча доза вакцини (0,5 мл) після розведення містить:
дифтерійний анатоксин(1) ≥ 30 МО(2)
правцевий анатоксин(1) ≥ 40 МО(3)
антигени Bordetella pertussis:
кашлюковий анатоксин(1) 25 мкг
філаментний гемаглютинін(1) 25 мкг
інактивований поліовірус(4):
типу 1 (штам Mahoney) 40 D-одиниць(5) (6)
типу 2 (штам MEF-1) 8 D-одиниць(5) (6)
типу 3 (штам Saukett) 32 D-одиниці(5) (6)
полісахарид Haemophilus influenzae типу b, 10 мкг
кон’югований з правцевим протеїном 18–30 мкг
(1) адсорбований на гідроксиді алюмінію гідратованому (відповідає 0,3 мг Al3+)
(2) як середнє значення
(3) як нижня межа довірчого інтервалу (p=0.95)
(4) отримані на клітинах Vero
(5) D – антигенні одиниці
(6) або еквівалентна кількість антигену, визначена відповідним імунохімічним методом
допоміжні речовини: сахароза, трометамол, кислота хлористоводнева концентрована для встановлення рН, середовище Хенкса без фенолу червоного (суміш амінокислот, включаючи фенілаланін, мінеральних солей, вітамінів та інших компонентів, у т.ч. глюкози), оцтова кислота і/або гідроксид натрію для встановлення рН, формальдегід, феноксіетанол, етанол, вода для ін’єкцій.
Пентаксим® може містити у слідових кількостях глутаральдегід, неоміцин, стрептоміцин і поліміксин В (дивись розділ «Протипоказання»).
Показання:
Вакцина Пентаксим® показана для комбінованої профілактики дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та інвазивних інфекцій, викликаних Haemophilus influenzae типу b (таких як менінгіт, септицемія, целюліт, артрит, епіглотит тощо):
- для курсу первинної імунізації немовлят віком від 2 місяців;
- для бустерної вакцинації через один рік після курсу первинної вакцинації протягом другого року життя.
Вакцина Пентаксим® не забезпечує захисту від інфекцій, збудниками яких є інші типи Haemophilus influenzae, а також від менінгіту, викликаного іншими мікроорганізмами.
Протипоказання:
- Гіпечутливість:
- до будь-якої з діючих речовин Пентаксиму®;
- до будь-якої з допоміжних речовин;
- до глютаральдегіду, неоміцину, стрептоміцину або поліміксину В (які використовуються в процесі виробництва і можуть бути присутні у слідових кількостях) (дивись розділ «Склад»);
- до вакцини проти кашлюку (ацелюлярний або цільноклітинний компонент).
- Виникнення реакції, яка загрожує життю, після попереднього введення цієї вакцини або вакцини, що містить такі самі речовини.
- Вакцинацію слід відкласти у разі лихоманки або гострого захворювання.
- Прогресуюча енцефалопатія.
- Енцефалопатія, що виникла протягом 7 днів після введення попередньої дози будь-якої вакцини, що містить антигени збудника кашлюку (цільноклітинні або ацелюлярні вакцини проти кашлюку).
Спосіб застосування:
При проведенні імунізації на території України щодо схем імунізації, протипоказань та взаємодії з іншими медичними імунобіологічними препаратами слід керуватися чинними наказами МОЗ України.
Вакцинація проводиться медичним персоналом у кабінетах профілактичних щеплень лікувально-профілактичних закладів.
Спосіб застосування
Вакцину вводять внутрішньом’язово. Рекомендоване місце щеплення для немовлят – передньо-латеральна поверхня стегна (середня третина), для дітей старшого віку – дельтоподібний м’яз.
Дозування
Курс первинної вакцинації складається із введення трьох доз вакцини по 0,5 мл з інтервалом 1–2 місяці. Бустерна доза вводиться на 2-му році життя.
У всіх випадках порушення графіка вакцинації лікар повинен керуватися діючими Наказами МОЗ України щодо проведення профілактичних щеплень та інструкцією про застосування вакцин.
Інструкція з використання вакцини
До шприців без приєднаної голки змінну голку потрібно міцно прикріпити шляхом обертання її на чверть оберту відносно шприца.
Відновлюють розчин шляхом введення суспензії (комбінована вакцина для профілактики дифтерії, правця, кашлюку (ацелюлярний компонент) та поліомієліту адсорбована) у флакон з порошком (вакцина для профілактики інфекцій, спричинених Haemophilus influenzae типу b, кон’югована). Струшують до повного розчинення порошку. Після відновлення вакцина має вигляд каламутної білуватої суспензії, що є цілком нормальним.
Вакцину використовують відразу після відновлення.
Не використовувати вакцину за наявності зміни кольору та сторонніх домішок.
Будь-який невикористаний препарат або відходи повинні бути утилізовані відповідно до чинних нормативно-правових актів України.
Діти. Вакцину Пентаксим® застосовують дітям з 2-місячного віку (див. розділи «Показання», «Спосіб застосування та дози»).
Торгівельна назва |
ПЕНТАКСИМ
|
Фармакотерапевтична група |
Бактеріальні та вірусні вакцини, комбіновані. |
Склад |
Diphtheria, tetanus, pertussis (acellular, component), poliomyelitis (inactivated) vaccine (adsorbed) and Haemophilus influenzae type b conjugate vacc |
Форма випуску |
порошок Haemophilus influenzae типу b та суспензія для ін’єкцій (0,5 мл); по 1 флакону з порошком та 1 попередньо заповненому шприцу (0,5 мл) з прикрі |
Міжнародна непатентована назва (МНН) |
Diphtheria-hemophilus influenzae B-pertussis-polio
|
Анатомо-терапевтично-хімічна (АТХ) класифікація |
J - Засоби для лікування інфекцій J07 - Вакцини J07C - Комбіновані бактеріальні і вірусні вакцини J07CA - Комбіновані бактеріальні і вірусні вакцини J07CA06 - Дифтерія-haemophilus influenzae b-коклюш-поліомієліт-правець |
Термін придатності |
36, міс |
Виробник |
SANOFI PASTEUR ФРАНЦИЯ |
Номер Реєстраційного посвідчення |
UA/13010/01/01 |
GTIN |
3660053283583 |