Дисменорея

Оновлено:
17.02.2021
Перевірено

Дисменорея — це порушення менструального синдрому, яке виражається больовими відчуттями. Даний стан повторюється циклічно і зазвичай пов'язаний зі змінами на поведінковому, обмінному або нейровегетативному рівні.

Дисменорея: опис захворювання

Зазвичай дисменорея зустрічається у дівчат і жінок, які перебувають у віці від 13 до 45 років. Дане захворювання відрізняється яскраво вираженими болями, інтенсивність яких може варіюватися. Багато в чому больові відчуття при менструації впливають на формування особистості людини. Нерідко хвороба супроводжується порушеннями, які зачіпають нервову систему, що призводить до тяжких або більш легких проявів. Незмінним наслідком хвороби є зниження тонусу і загального стану людини, а також різке падіння працездатності.

Поширені причини виникнення дисменореї

Дисменорея традиційно розвивається під дією наступних причин:

  • менструація, яка починається в ранньому віці;
  • аномалії в розвитку матки;
  • інтоксикація організму під дією нікотину, алкоголю або наркотиків;
  • різні хронічні захворювання.

Якщо жінка регулярно стикається зі стресами, то розвиток хвороби є питанням часу. Дисменорея може стати наслідком гіподинамії або низького соціально-економічного статусу людини.

Які симптоми дисменореї потрібно вивчити?

Ознаки хвороби дозволяють скласти повну клінічну картину, необхідну для початку лікування. У дівчат, які страждають від подібного явища, спостерігається сильний больовий синдром, що локалізується в нижній частині живота. Паралельно відбувається розвиток різних вегетативних розладів, включаючи:

  • тенезми;
  • нудоту;
  • здуття;
  • гіпертермію.

До вегето-судинних симптомів можна віднести головний біль і набряклість, можлива непритомність. Емоційні чинники пов'язані з частою депресією, виникненням безсоння й підвищеною дратівливістю. Зміна настрою відбувається особливо різко.

Дисменорея може приймати кілька форм. Первинна стадія захворювання зазвичай спостерігається в момент менархе або після декількох років з моменту початку стабільного менструального циклу. Зазвичай болі відрізняються функціональним характером і не мають відношення до патологій внутрішніх органів. Вторинна форма хвороби відрізняється тим, що розвивається на тлі запальних процесів, які зачіпають органи малого тазу. Традиційно такі проблеми спостерігаються вже після 30 років. Спастична форма дисменореї відрізняється сильними спазмами й коліками. Біль призводить до зміни поведінки і загального зниження стану здоров'я.                

Ефективна діагностика дисменореї

Щоб поставити діагноз, лікарям необхідно підготувати анамнез. Дисменорея діагностується за допомогою опитувальників і загального вивчення емоційного стану жінки. Сучасними засобами діагностики є ультразвук і електроенцефалографія. Також може знадобитися дослідження концентрації стероїдних гормонів.

Профілактика дисменореї та її особливості

Оскільки хвороба відрізняється циклічністю і багато в чому впливає на поведінку та стан жінок, то останнім слід уважно ставитися до неї і вживати заходів профілактичного характеру. Щоб виключити розвиток патології, слід пам'ятати про декілька корисних рекомендацій. В першу чергу варто змінити власний розпорядок дня, зробивши його більш активним і насиченим подіями. Також потрібно змінити раціон, включивши до нього вітаміни та підібравши оптимальне співвідношення між білками, жирами й вуглеводами. Шкідливі звички, які призводять до інтоксикації, слід виключити.

Якісне лікування дисменореї

Ліки від дисменореї зазвичай мають терапевтичний ефект. Препарати вибирають так, щоб позбутися больового синдрому і тих факторів, які призводять до його виникнення. Перед менструальним циклом слід усунути зі свого раціону каву й молоко, а також збільшити кількість годин сну. Також слід використовувати седативні таблетки від дисменореї, які відрізняються рослинним складом. Для лікування хвороби додатково користуються вітамінними комплексами й протизапальними засобами, які мають нестероїдне походження.

Підвищити рівень магнію дозволяють препарати, які відрізняються високим вмістом цього мікроелемента. Також може знадобитися гормональна терапія, якщо протизапальні ліки не надали очікуваного ефекту. Перед початком лікування дисменореї необхідно пройти обстеження у лікаря, який встановить діагноз і призначить препарати. Замовити їх після цього ви зможете в нашій інтернет-аптеці.

Увага! Дана інформація носить виключно інформаційний характер! При появі перших симптомів, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Не варто займатися самолікуванням, тому що це небезпечно для вашого здоров'я. Наш сайт zdravica.ua не несе відповідальності за ті наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання інформації, наданої на сторінці. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
Facebook
Viber
Telegram
Instagram
Зворотний дзвінок
Поставити запитання у чаті