Препарати, які застосовуються для лікування даного захворювання:
ДОЛГИТ ТРОКСЕВАЗИН

Контузія - опис

Оновлено:
17.02.2021
Перевірено

Що таке контузія?

Контузія - це окремий вид поразки всього організму, який з'являється під час непрямого впливу на тіло людини в цілому або його значні ділянки. У більшості випадків контузія проявляється після вибухової хвилі.

Сьогодні в залежності від форми прояву призначають три види контузії:

  • Загальна (виникає після ударів).
  • Важка (сильні пошкодження механічного характеру, які несуть за собою проблеми в процесі роботи окремих органів людини або тканин).
  • Також буває контузія ока і контузія головного мозку (ці два види є найпоширенішими).

Причини виникнення контузії

Основною причиною появи контузії є травматичне впливу ззовні на організм людини. Такий вплив може бути наслідком досить великого удару, вибухової хвилі, різких змін атмосферного тиску і ін. Також загальна контузія може виникнути після падіння з висоти, під час удару об поверхню води і при завалах великою вагою (наприклад, піском, камінням і т.д .).

Симптоми контузії

Ознаками даної захворюваності можуть бути:

  • Втрата свідомості.
  • Головний біль розпирала характеру.
  • Часті запаморочення.
  • Нудота і навіть блювання.
  • Забудькуватість, втрата пам'яті.
  • Підвищений артеріальний тиск.
  • Часте серцебиття і частий пульс.
  • Погіршення зору і проблеми, пов'язані з роботою зорових органів.

У разі, якщо була отримана важка контузія, на ряду з цією хворобою можуть з'явитися і інші. Наприклад, при сильних травмах спостерігаються переломи кісток, струс, закриті черепно-мозкові травми, ушкодження і розриви внутрішніх органів.

Діагностика контузії

Контузія - захворювання досить серйозне, тому в першу чергу необхідно звернутися до лікаря за допомогою. Так, потрібно отримати консультацію у невропатолога, а пізніше у окуліста. Лікар, який буде займатися вашим лікуванням, повинен буде зібрати анамнез (карта хворого, історії хвороб) і провести огляд. Після первинного огляду, призначаються конкретні діагностичні процедури. Це може бути офтальмоскопия, ультразвукова діагностика, рентген, комп'ютерна томографії, тонометрія та інше.

Профілактика контузії

Профілактика контузії складається всього лише з одного пункту - дотримуватися всіх правил безпеки в місцях, де є підвищений ризик отримання травм. Якщо ж стався нещасний випадок і ви відчули симптоми контузії, негайно зверніться до лікаря. Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням!

Лікування контузії

У більшості випадків при підтвердженні діагнозу призначають такі таблетки від контузії:

  • Вобензим.
  • Троксевазин.
  • Долгит.

Препарати від контузії є прикладами і можуть не підійти для вашого лікування. Для точного призначення препаратів зверніться за консультацією до лікаря.

Лікування контузії - це не багатоетапний процес, воно має лише одну мету, яка полягає в підтримці і збереженні всіх життєвих функцій людини в той час, поки він знаходиться без свідомості після отримання конкретних травм. Необхідно знати, що контужені люди, що знаходяться без свідомості, дуже безпорадні, адже можуть захлинутися навіть у калюжі дуже маленьких розмірів. Тому до приїзду медиків за ними повинен бути контроль.

В першу чергу, хворого розміщують горілиць. Якщо буде виявлено факт порушення роботи дихальної системи, терміново проводять процедуру штучного дихання. Для цього потрібно перевірити, що в ротовій порожнині і в носі немає сторонніх предметів, які могли з'явитися, наприклад, після вибуху або під час падіння (пісок, каміння, земля і тд.). Бувають ситуація, коли під час контузії щелепи людини щільно стискаються, а розтиснути їх стає складно. Однак це потрібно. У такому випадку можна використовувати підручні матеріали (ніж, палиця і ін.). Потім необхідно очистити ротову порожнину і носоглотку від забруднень. Для цього шматок тканини намотують на палець і ретельно все вичищають. Після чого безпосередньо переходять до штучного дихання за допомогою техніки "рот в рот". Таку процедуру проводять або до того, як контужений прийде в себе, або ж до приїзду медиків.

Постраждалого від контузії відразу ж госпіталізують (проте це не стосується контузії, отриманої в легкій формі). Лікування легкого ступеня хвороби може відбуватися вдома, приймаючи ліки, виписані лікарем, і дотримуючись спеціального курсу лікування. Решта форми контузії вимагають стаціонарного лікування під постійним наглядом. Основна умова - це постільний режим. Для середньої форми контузії лікування триває від 1 до 3 тижнів, для важкої довше в залежності від стану самого пацієнта. Крім того, лікар може призначити для лікування снодійні та седативні препарати.

Увага! Дана інформація носить виключно інформаційний характер! При появі перших симптомів, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Не варто займатися самолікуванням, тому що це небезпечно для вашого здоров'я. Наш сайт zdravica.ua не несе відповідальності за ті наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання інформації, наданої на сторінці. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
Facebook
Viber
Telegram
Instagram
Зворотний дзвінок
Поставити запитання у чаті