Препарати, які застосовуються для лікування даного захворювання:
АПИЗАРТРОН ДИКЛОФЕНАК ИБУПРОФЕН ИНДОМЕТАЦИН МЕНОВАЗИН НИМИД ФЛАМИДЕЗ

Артрит

Оновлено:
01.12.2023
Перевірено

У переліку захворювань опорно-рухового апарату значне місце посідають суглобові патології. Серед них і артрит.

Що таке артрит

Цей термін є збірним поняттям для всіх запальних процесів, що протікають у рухливих зчленуваннях. Характеризує ураження суглобового апарату різного генезу. Незважаючи на поширену думку, артрит – це хвороба не тільки людей старшого віку. Порушення у внутрішньосуглобових утвореннях можуть виникати і в молоді. Помилкова думка щодо «віку» хвороби нерідко призводить до несвоєчасного звернення по медичну допомогу. Якщо артрит суглобів не лікувати, хвороба прогресуватиме і призведе до втрати рухової здатності рухомого з'єднання. Займається лікуванням лікар ревматолог.

Класифікація

Залежно від критерію поділу виділяють кілька класифікацій патології. За природою це може бути інфекційне, травматичне, дистрофічне ураження та запалення, спричинені системними порушеннями.

Вигляд захворювання через виникнення:

 1. Лайм артрит. Один із проявів хвороби Лайма. Має схильність до хронічної та рецидивуючої течії навіть після антибактеріальної терапії.
 2. Алергічний артрит. Формується як реакція імунної системи на подразник. Виникає у будь-якому віці. Найчастіше уражаються пальці рук та ніг, зап'ястя, стопи. Захворювання починається з дрібних зчленувань.
 3. Ювенільний артрит. Розвивається у дітей та підлітків (до 16 років). Належить до аутоімунних захворювань. Терапія симптоматична та із застосуванням біологічних препаратів.
 4. Ревматоїдний артрит. Запальний процес у сполучній тканині. Уражаються переважно дрібні зчленування. Аутоімунне захворювання, пов'язане з порушенням роботи лімфоцитів.
 5. Реактивний артрит. Розвивається внаслідок перенесених інфекцій. Найчастіше кишкових, ЛОР-органів, сечостатевої системи (у т. ч. урогенітальні інфекції).
 6. Блукаючий артрит. Мігруюча форма. Занепокоєння виникає у різних (або відразу кількох) зчленуваннях. Можуть спровокувати ІПСШ, гепатит, обмінні порушення, аутоімунні розлади.
 7. Подагричний артрит. Порушення обмінних процесів призводить до відкладень солей сечової кислоти. Найчастіше зустрічається у чоловічого населення старшого та похилого віку.
 8. Псоріатичний артрит. Поразка, асоційована з псоріазом.

По локалізації виділяють поразку:

 • плечового суглоба;
 • ліктьового суглоба;
 • пальцевих з'єднань;
 • тазостегнового суглоба;
 • колінного суглоба;
 • гомілковостопного суглоба;
 • щелепного суглоба.

Причини

Запальні процеси в суглобовому апараті часто спричиняють інфекції – віруси, грибки, паразити. Спровокувати поразку можуть зовнішні фактори - травми, інтенсивне фізичне навантаження. Причина артриту може ховатися у незбалансованому харчуванні, шкідливих звичках. Деякі форми захворювання мають спадкову природу. Істотний фактор ризику – зайва вага.

Симптоми артриту

Прояви захворювання залежать від локалізації ураження та стадії патологічного процесу. Так на початковій стадії неспокій частіше незначний, тому багато хто не приймаю проблему всерйоз. Основний симптом артриту – це біль. Вона може локалізуватися у проблемній галузі або іррадіювати на сусідні ділянки. Болючість викликає скутість рухів. На місці ураження нерідко відзначається гіперемія, припухлість, набряклість тканин. Якщо захворювання інфекційної природи може приєднатися лихоманка.

За відсутності лікування симптоми артриту у жінок та чоловіків наростають. Суглобові сполуки не можуть виконувати функції в повному обсязі. Порушується загальне самопочуття. Знижується працездатність.

Діагностика

Діагностичні маніпуляції включають лабораторні аналізи на артрит, інструментальну діагностику. Призначають розгорнутий аналіз крові. Проводять УЗД, рентгенографію. У складніших випадках – КТ, МРТ. Для уточнення характеру запалення можливий забір синовіальної рідини (у коліні чи іншій ділянці).

Профілактика артриту

Будь-яке захворювання краще попередити, ніж лікувати. Які заходи зменшать ймовірність суглобових патологій? Перше та найголовніше – принципи здорового життя. Не захоплюйтесь цукром, складіть збалансований раціон. Забезпечте достатню присутність овочів, фруктів, кальцію, магнію, ненасичених жирних кислот. Запобігти реактивному артриту у дітей допоможе своєчасна діагностика та правильне лікування інфекційних процесів.

Контролюйте вагу, особливо при схильності до швидкого набору. Необхідна регулярна помірна фізична активність. Піднімаючи тягар, слідкуйте за положенням корпусу для правильного розподілу навантаження. Не відхиляйтесь убік.

Медикаментозне лікування артриту

Препарати для лікування артриту опорно-рухового апарату підбирає лікар. Залежно від тяжкості та специфіки ураження це можуть бути таблетки, ін'єкції, крапельниці. Лікування включає застосування протизапальних засобів, знеболюючих ліків, гормональних препаратів:

 1. Антибіотики. Таблетки для лікування артриту Лайма. Призначають високі дози препаратів у комбінації із протизапальними ліками.
 2. НПЗЗ. Зменшують інтенсивність запалення, знімають біль. Ефективні представники цієї групи – Диклофенак, Індометацин, Ібупрофен, купити які можна і у Здравиці.
 3. Гормональні засоби. Застосовують для лікування артриту з вираженим ураженням рухливих зчленувань. У гострому періоді можливе ін'єкційне введення Гідрокортизону, Кеналогу. Пероральний прийом кортикостероїдів показаний при неефективності НПЗЗ та внутрішньосуглобових ін'єкцій.

У рамках допоміжної терапії застосовуються мазі та креми. Місцеве лікування артриту мазями включає використання засобів НПЗЗ (Німід гель, Диклофенак, Фламідез), що знеболюють (Меновазин мазь, розчин, Апізартрон).

Увага! Дана інформація носить виключно інформаційний характер! При появі перших симптомів, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Не варто займатися самолікуванням, тому що це небезпечно для вашого здоров'я. Наш сайт zdravica.ua не несе відповідальності за ті наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання інформації, наданої на сторінці. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
Facebook
Viber
Telegram
Instagram
Зворотний дзвінок
Поставити запитання у чаті