Препарати, які застосовуються для лікування даного захворювання:
АНГИНОВАГ ГЕКСАЛИЗ ЛИЗАК МУКОЛВАН СЕПТЕФРИЛ СЕПТОЛЕТЕ ХЕПИЛОР ЭВКАФИЛИПТ

Ларингіт: опис хвороби

Оновлено:
01.02.2021
Перевірено

Ларингіт — це запалення, яке зачіпає слизову оболонку гортані. Зазвичай дане захворювання виникає під дією інфекцій, також причиною може стати застуда. Перебіг ларингіту дозволяє виділити дві основні форми — хронічну або гостру. У свою чергу, гострий ларингіт буває катаральним або флегмонозним. Перший тип гострого ларингіту має локалізацію в слизовій оболонці. Флегмонозний ларингіт може поширюватися на м'язовий шар, тому хвороба починає прогресувати в структурах хрящів і зв'язок.

Хронічний ларингіт також буває декількох типів. Одним з найпоширеніших варіантів хвороби є катаральний хронічний ларингіт, який можна виявити за стійкого почервоніння і накопичення в'язкого слизу. Гіперпластична форма призводить до того, що слизовий шар починає розростатися. Атрофічний тип ларингіту пов'язаний з більш великим поширенням запалення. Він виражається у вигляді густих виділень, які можуть містити вкраплення гною і крові.

Які причини виникнення ларингіту?

Ларингіт діагностують як наслідок таких проблем:

 • переохолодження;
 • зниження імунного захисту організму;
 • вірусна інфекція;
 • постійне вдихання пилу й хімічних речовин;
 • вплив алергенів;
 • хронічна інфекція.

Незалежно від причин виникнення хвороби, насамперед пацієнту слід звернутися до лікаря, який призначить відповідне лікування. Спроби самолікування можуть лише погіршити ситуацію.

Симптоми ларингіту: на що звернути увагу?

Ларингіт зазвичай виражається в наступних симптомах:

 • висока температура та головний біль;
 • зниження тонусу і поява слабкості;
 • больові відчуття під час ковтання або розмови;
 • виникнення сухого кашлю;
 • збільшення лімфатичних вузлів.

Ефективна діагностика ларингіту

Чим швидше ларингіт буде підтверджено в процесі діагностики, тим оперативніше фахівець зможе призначити лікування, яке допоможе пацієнтові повернутися до нормального способу життя. До числа діагностичних заходів при ларингіті відносять аналізи крові й сечі, завдяки яким можна встановити наявність запальних процесів. Також буде потрібно взяти аналіз виділень гортані, щоб провести ПЛР-діагностику отриманого матеріалу.

Грамотна профілактика ларингіту

Ларингіт відноситься до захворювань, яким властивий рецидив. Щоб знизити таку ймовірність до мінімуму, слід дотримуватися простих профілактичних заходів:

 • регулярно стежити за гігієною ротової порожнини;
 • займатися загартуванням організму;
 • не допускати переохолодження.

Підвищити рівень ефективності імунної системи дозволить правильне збалансоване харчування, коли раціон наповнений свіжими овочами та фруктами. Ларингіт залишиться в минулому, якщо забезпечити організму необхідну фізичну активність, а також проводити більше часу на свіжому повітрі. Постарайтеся уникнути навантажень на голосовий апарат, що також може викликати запальний процес.

Лікування ларингіту: як відбувається?

Щоб вилікувати ларингіт, лікарям доведеться підібрати індивідуальний метод лікування, враховуючи складність захворювання і причини, які до нього привели. Пацієнт повинен постаратися виключити вплив чинників, що викликали захворювання. Медикаментозним способом лікування є антибактеріальна терапія з паралельним прийомом препаратів, що сприяють розрідженню мокротиння. Також слід скористатися протикашльовими медикаментами й зігріваючими компресами. Не забувайте, що будь-який із зазначених способів лікування може бути призначений тільки досвідченим лікарем.

Увага! Дана інформація носить виключно інформаційний характер! При появі перших симптомів, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Не варто займатися самолікуванням, тому що це небезпечно для вашого здоров'я. Наш сайт zdravica.ua не несе відповідальності за ті наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання інформації, наданої на сторінці. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
Facebook
Viber
Telegram
Instagram
Зворотний дзвінок
Поставити запитання у чаті