Препарати, які застосовуються для лікування даного захворювання:
АНГИНОВАГ ГЕКСАЛИЗ ЛИЗАК МУКОЛВАН СЕПТЕФРИЛ СЕПТОЛЕТЕ ХЕПИЛОР ЭВКАФИЛИПТ

Ларингіт: опис хвороби

Оновлено:
03.03.2025
Перевірено

Гортань, розташована у верхній частині дихальних шляхів, відіграє ключову роль у процесі дихання та голосоутворення, а також служить захисним бар'єром для органів дихання, що знаходяться нижче. Ураження цієї важливої ​​структури, наприклад, при ларингіті може значно порушити функції дихальної системи.

Що таке ларингіт

Ларінгіт — це запальне захворювання гортані, яке торкається її слизової оболонки, порушуючи її нормальне функціонування. У разі ларингіту відбувається подразнення та запалення голосових зв'язок, що призводить до змін у голосі та диханні.

Причини

Ларингіт розвивається під впливом різних факторів. До основних причин його виникнення можна віднести:

  • тривале перебування в середовищі із забрудненим повітрям;
  • тютюнопаління;
  • підвищене навантаження на голосові зв'язки;
  • переохолодження.

Всі ці фактори можуть загострюватися на тлі зниженого як системного, так і місцевого імунітету. Коли імунні сили організму ослаблені, здатність організму ефективно боротися з інфекціями та запаленнями знижується.

Класифікація

За характером течії він може бути гострим та хронічним. Гострий ларингіт зазвичай розвивається раптово і часто є наслідком вірусних чи бактеріальних інфекцій верхніх дихальних шляхів. У деяких випадках він може перерости в гнійний, коли запалення стає важчим, а в гортані з'являються гнійні виділення.

Хронічний ларингіт розвивається за тривалого впливу несприятливих чинників. Він може супроводжуватися постійною захриплістю, болями у горлі та дискомфортом.

Щодо структурних змін, то він може бути:

  1. Катаральний — найлегший тип, у якому запалюється слизова оболонка гортані.
  2. Гіпертрофічний характеризується потовщенням слизової оболонки та голосових зв'язок. Це призводить до порушення голосоутворення, осиплості і навіть втрати голосу.
  3. Атрофічний призводить до витончення слизової оболонки гортані, що спричиняє сухість у горлі, відчуття стороннього тіла, а також утруднення мови.
  4. Геморагічний супроводжується появою крововиливів у слизовій оболонці гортані, що може спричинити хворобливі відчуття та зміни голосу.
  5. Стенозуючий — звуження просвіту гортані, яке обмежує нормальне дихання та може призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей.
  6. Обструктивний також призводить до перешкоди нормального проходження повітря через дихальні шляхи, викликаючи хрипи, утруднене дихання та необхідність термінового медичного втручання.

Також варто виділити алергічний ларингіт — це ще одна форма захворювання, яка розвивається у відповідь на алергени, такі як пилок, пил, шерсть тварин чи хімічні речовини.

Симптоми ларингіту

Симптоми запалення гортані варіюються залежно від форми захворювання — гострої чи хронічної. Типові симптоми ларингіту включають захриплість, біль у горлі, зміни відчуттів в області горла, а також кашель. Він може протікати як без температури, так і з температурою.

Гостра форма

При гострій формі ларингіту ознаки розвиваються раптово. Основними ознаками є захриплість, втрата голосу, кашель, біль у горлі, напади кашлю та утруднене дихання. Крім того, можливе незначне підвищення температури.

Хронічна форма

Хронічна форма розвивається при тривалому впливі несприятливих факторів і може мати менш виражені, але стійкіші симптоми, включаючи хронічну захриплість, втрату голосу, постійний кашель, почуття дискомфорту в горлі, а також втому голосових зв'язок.

Медикаментозне лікування ларингіту

Медикаментозне лікування залежить від форми захворювання, тяжкості симптомів та причини запалення гортані. Лікування зазвичай включає комбінацію препаратів, спрямованих на зняття запалення, усунення симптомів та запобігання ускладненням.

Чим лікувати ларингіт у дорослих? Медикаментозне лікування ларингіту зазвичай передбачає використання таких засобів:

Купити їх та багато інших препаратів від ларингіту у дорослих та дітей можна в онлайн-аптеці Здравиця.

Окрім того, швидко лікувати ларингіт можна лише за умови дотримання режиму, мінімізації навантаження на голосові зв'язки, дотримання спокою, а також питного. Крім медикаментозного лікування ларингіту, рекомендується використовувати зволожувачі повітря та проводити інгаляцій з додаванням ефірних олій або трав'яних настоїв, які заспокоюють слизову оболонку.

Профілактика

Передусім, не запускайте перебіг соматичних захворювань. Ларінгіт може бути ускладненням різних хронічних захворювань. Також необхідно вчасно лікувати бактеріальні та вірусні інфекції верхніх дихальних шляхів.

Щоб зберегти здоров'я голосових зв'язок, важливо уникати підвищених навантажень на голосовий апарат. Надмірна напруга голосових зв'язок, наприклад, при тривалій розмові або криках, може призвести до їх пошкодження та запалення.

Не пийте дуже холодні напої, особливо в період, коли організм ослаблений. Охолоджені напої можуть сприяти подразненню гортані та провокувати запалення.

Зрештою, важливо відмовитися від куріння тютюну. Тютюновий дим дратує слизову оболонку гортані, знижуючи її захисні функції та сприяючи розвитку запалень.

Вилікувати будь-яку хворобу завжди складніше, ніж запобігти його появі. Профілактика набагато ефективніша, тому що коли захворювання вже розвивається, воно вимагає набагато більше зусиль і часу для повного відновлення.

Часті питання

Чи заразний ларингіт?

Якщо ларингіт викликаний вірусом, то він може бути заразним. Вірусний ларингіт передається повітряно-краплинним шляхом. При кашлі, чханні чи розмові вірус може поширюватися на інших людей, особливо в перші дні захворювання, коли симптоми найбільше виражені.

Скільки триває ларингіт?

Лікування при ларингіті зазвичай триває від 7 до 10 днів. У більшості випадків при своєчасному лікуванні та дотриманні спокою для голосових зв'язок симптоми починають знижуватися вже за кілька днів.

Ключові моменти

  • Ларінгіт — це запалення гортані, яке може ускладнювати дихання і вплинути на голосові зв'язки, викликаючи захриплість і втрату голосу.
  • Основними причинами є вірусні та бактеріальні інфекції, переохолодження, підвищені навантаження на голосові зв'язки, куріння та забруднене довкілля.
  • Ларингіт може бути гострим та хронічним, а також класифікується за структурними змінами.
  • При ларингіті часто спостерігаються захриплість, біль у горлі, сухий кашель, втрата голосу і, в деяких випадках, температура.
  • Лікування включає прийом препаратів, проведення інгаляцій, спокій для голосових зв'язок та дотримання режиму. Лікування ларингіту у дітей передбачає більш м'який підхід.
  • Для запобігання важливо уникати переохолодження, вчасно лікувати інфекції дихальних шляхів, не перенапружувати голосові зв'язки, відмовитися від куріння та підтримувати активний спосіб життя.
Увага! Дана інформація носить виключно інформаційний характер! При появі перших симптомів, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Не варто займатися самолікуванням, тому що це небезпечно для вашого здоров'я. Наш сайт zdravica.ua не несе відповідальності за ті наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання інформації, наданої на сторінці. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
Отсканировать штрихкод