Отит
Отит — це запалення, яке вражає середнє вухо і відрізняється вірусним або бактеріальним походженням. Серед клінічних проявів захворювання слід виділити больовий синдром, а також зростання температури тіла, блювоту і навіть діарею. Діагноз можна встановити після дослідження вушної раковини за допомогою отоскопа.
Отит: опис хвороби
Лікують отит із застосуванням знеболюючих засобів і антибіотиків. Особливістю захворювання є те, що виникнути воно може в людини будь-якого віку. Також хвороба поширена серед найменших пацієнтів, яким виповнилося від 3 до 36 місяців. Дитина в цьому віці ще продовжує формуватися, тому її євстахієві труби відрізняються незрілістю. Розташування труби відрізняється великим горизонтальним кутом, а м'яз, який впливає на євстахієву трубу, працює менш ефективно, що позначається на функціональності відкриваючого механізму.
Основні причини виникнення отиту
Отит частіше буває вірусним, а ускладнення виникає через бактеріальні запальні процеси, якими супроводжується вірусна інфекція. Бактерії, які містяться в тонкому кишечнику новонароджених, здатні призводити до отиту. Діти, яким не виповнилося 14 років, зазвичай страждають від отиту, викликаного бактерією Streptococcus pneumoniae або Moraxella. Також поширеними збудниками виступають стрептококи і S. Aureus.
Серед факторів, які можуть призводити до виникнення захворювання, слід зазначити куріння в домашніх умовах. Серед дітей отит може виникати через відмову від грудного годування на користь пляшкового.
Які симптоми отиту існують?
Ознаки хвороби починаються з того, що якість слуху поступово знижується, що супроводжується больовим синдромом в області вух. Дитина може вередувати чи не спати вночі, страждаючи від запалення. Якщо діти відносяться до молодшої вікової групі, то вони зазвичай стикаються з високою температурою, нудотою і блювотою. Отоскопія дозволяє виявити випинання барабанної перетинки. Також у пацієнта відбувається зміщення світлового рефлексу. Отоскопія шляхом вдування повітря показує, що барабанна перетинка втратила свою рухливість. Довільна перфорація стає причиною гнійної або кров'яної отореї.
Діагностика отиту: як виявити хворобу?
Отит може діагностувати тільки лікуючий фахівець. Для постановки діагнозу потрібно зібрати клінічні дані, включаючи початок болю і вибух барабанної перетинки. Особливо важливо провести своєчасний огляд дитини, так як для дітей хвороба є особливо небезпечною. У той же час аналіз рідких виділень під час діагностики потрібний дуже рідко.
Профілактика отиту: які варіанти слід використовувати?
Щоб запобігти отиту в дитини, необхідно виробляти своєчасну імунізацію проти пневмококів і H. Influenzae, що дозволяє максимально знизити ризик виникнення запального процесу. Батькам потрібно стежити за тим, щоб дитина не спала з пляшкою. Також небезпека виникнення хвороби буде меншою, якщо виключити куріння в житлових приміщеннях. Пацієнти можуть приймати антибіотики з метою профілактики, але для дітей подібна практика не рекомендується.
Ефективне лікування отиту
Щоб успішно вилікувати захворювання, необхідно замовити таблетки від отиту, призначені лікарем. Не забувайте, що самостійне лікування є небезпечним для вашого здоров'я. З цієї причини приступати до терапії можна тільки після того, як лікар призначить лікування. Ліки від отиту представлені анальгетиками й антибіотиками. У деяких випадках може проводитися міринготомія.
Якщо необхідно, то можна скористатися знеболюючими засобами. Ефективність у лікуванні хвороби демонструють пероральні анальгетики. Дозування для дитини розраховується на підставі маси тіла. Краще доручити розрахунок лікарю, який також вкаже оптимальну частоту прийому. При лікуванні отиту можна скористатися препаратами місцевого застосування, які продають без рецепта. Топічні засоби можуть забезпечити тимчасове полегшення, але відрізняються дуже обмеженим терміном дії. Також вони не можуть використовуватися в разі мимовільної перфорації барабанної перетинки.
Як показує практика, для лікування отиту може знадобитися антибактеріальна терапія. За допомогою антибіотиків, які ви можете замовити в нашій інтернет-аптеці, можна полегшити перебіг захворювання і зберегти якість слуху. Приймати антибіотики слід під пильним наглядом лікаря, який зможе коригувати курс лікування в залежності від його ефективності.