Препарати, які застосовуються для лікування даного захворювання:
ДИКЛАК КЕТОНАЛ МИДОКАЛМ МОВАЛИС НЕЙРОРУБИН ПЕНТИЛИН

Радикуліт: опис захворювання

Оновлено:
22.03.2021
Перевірено

Радикуліт залишається одним з найпоширеніших захворювань, які вражають периферичну нервову систему. Основою захворювання є ураження пучків нервових волокон, які ще називають нервовими корінцями. Якщо вони отримують ушкодження, то це негайно призводить до виникнення радикуліту.

Основні причини радикуліту

Причин, які призводять до виникнення хвороби, безліч. Однією з них є грижа в одному з відділів хребта. Також проблему може викликати:

  • звуження спинномозкового каналу;
  • травма нервового корінця;
  • пухлина;
  • дегенерація дисків.

Радикуліт може проявлятися у вигляді порушення обмінних процесів або інфекційного ураження. Його причиною може стати підйом тяжкості або сон у неправильному положенні. Навіть незручний рух може стати причиною розвитку захворювання. Люди, які схильні до радикуліту в першу чергу, представлені категоріями атлетів, фахівців, зайнятих важкою фізичною працею, а також тими, хто веде малорухливий спосіб життя.

Часті симптоми радикуліту

Як показує практика, основним симптомом хвороби є хворобливе відчуття. Біль свідчить про порушення та може супроводжуватися слабкістю м'язів у зоні ураження корінця. Радикуліт також може бути пов'язаний і з іншими проявами, які залежать від ушкодженого відділу хребта.

Поперековий радикуліт може бути пов'язаний з прострілами, які характеризуються сильними больовими відчуттями в області попереку, що виникають несподівано. Причиною больового синдрому може стати підняття важких предметів, інтенсивне навантаження та переохолодження. Радикуліт може проявитися у вигляді люмбоішіалгії, при якій біль відчувається в одній або обох ногах. Пацієнту доводиться постійно приймати позу, яка знижує больові відчуття. У місці поразки корінця може відчуватися його оніміння.

Шийний радикуліт проявляється в однойменному відділі. На перших етапах розвитку хвороби він відчувається тільки з одного боку. Посилення болю відбувається в момент чхання та кашлю. М'язи шиї приходять у напружений стан, тому хворий починає нахиляти голову так, щоб знизити больові відчуття. До такого розвитку хвороби може призводити міжхребцева грижа, а больові відчуття будуть зачіпати не тільки шию, але й руку або грудну клітку. Особливо важко переносити таку хворобу вночі, що перешкоджає нормальному відпочинку.

Ефективна профілактика радикуліту

Щоб знизити ймовірність виникнення захворювання, необхідно приділити увагу правильній профілактиці:

  • регулярно відвідувати невролога;
  • проходити МРТ або КТ;
  • підтримувати поставу.

У сучасному світі радикуліт часто діагностують у людей, які ведуть малорухливий спосіб життя. Такій людині важливо стежити за своєю спортивною формою, регулярно роблячи зарядку. Тривале перебування в незручній позі також може стати джерелом розвитку радикуліту. Для профілактики слід використовувати жорсткий матрац і низьку подушку.

Безпечне лікування радикуліту

Процес позбавлення від хвороби дозволяє отримати комплексний ефект, а саме зменшення больового синдрому й відновлення нервової трофіки уражених ділянок. Лікар призначить постільний режим і різні протизапальні анальгетики, які будуть ефективними в конкретному випадку. Додатково буде потрібна вітамінотерапія та лікувальна фізкультура. Заздалегідь слід відмовитися від ідеї самолікування.

Увага! Дана інформація носить виключно інформаційний характер! При появі перших симптомів, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Не варто займатися самолікуванням, тому що це небезпечно для вашого здоров'я. Наш сайт zdravica.ua не несе відповідальності за ті наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання інформації, наданої на сторінці. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
Facebook
Viber
Telegram
Instagram
Зворотний дзвінок
Поставити запитання у чаті