Препарати, які застосовуються для лікування даного захворювання:
АСКОРУТИН ВИТАМИН А ВИТАМИН К1 ВИТАМИН С

Купероз

Оновлено:
04.03.2024
Перевірено

Купероз – це стан шкіри, що характеризується розширенням дрібних капілярів на її поверхні, що призводить до появи червоних або синюшних плям. Цей стан часто проявляється на обличчі, особливо на носі та крилах носа, щоках та повіках. Деякі пацієнти мають характерні почервоніння і на тілі, зокрема на руках і ногах.

Від чого виникає: причини

Прояв телеангіектазії пов'язаний з різними факторами. Деякі з основних причин, чому купероз:

  1. Генетика. Якщо у вашої родини є проблеми з розширеними капілярами, то ви в групі ризику.
  2. Вік. З віком стінки судин стають менш еластичними, що може сприяти їхньому розширенню. Згідно зі спостереженнями, патологія найчастіше спостерігається як у жінок, так і у чоловіків віком від 35 років. Тим не менш, він може проявитися і у дитини.
  3. Вплив довкілля. Екстремальні температури, вітер, сонячні промені та інші фактори навколишнього середовища можуть спричинити стрес для капілярів, що призводить до їх розширення.
  4. Надлишкове споживання алкоголю. Вживання алкоголю сприяє розширенню кровоносних судин, провокуючи купероз.
  5. Куріння. Нікотин та інші хімічні речовини у тютюновому димі можуть викликати звуження та розширення судин.
  6. Гормональні зміни. Гормональні флуктуації (наприклад, під час вагітності або під час менопаузи можуть впливати на стан судин).
  7. Деякі косметичні процедури. Застосування агресивних косметичних процедур, таких як лазерне омолодження або відвідування солярію без належної обережності.
  8. Харчові фактори. Гострі, гарячі або інші специфічні продукти можуть спричинити реакцію розширення капілярів.
  9. Стрес та нерви. Переживання сприяють підвищенню кров'яного тиску, що негативно впливає на роботу судин, внаслідок чого їх стінки починають руйнуватися.

На думку лікарів, варикоз, патології серцево-судинної системи, аутоімунні захворювання та хвороби печінки можуть також бути причинами куперозу.

Форми, види та стадії

За своєю формою він буває:

  • павукоподібним;
  • точковим;
  • лінійним.

Дерматологи виділяють 4 стадії:

  1. 1-а стадія. При тривалому впливі високої температури та сухого повітря на людську шкіру виникає подразнення, що проявляється розширенням капілярів. Легка форма характеризується локальними ознаками.
  2. 2-а стадія. Через деякий час капіляри об'єднуються в єдину мережу із сусідніми. На шкірі стають помітними судини, які набувають червоного відтінку і стають запаленими.
  3. 3-а стадія. Посудини завжди видно, і почервоніння не зникає сама по собі.
  4. 4-та стадія. Патологія впливає як окремі ділянки, а й у всю область. Через скорочення капілярів на шкірі з'являються бліді ділянки, на яких добре видно судини.

Чим раніше патологію буде діагностовано, тим більш результативним виявиться лікування.

Чим відрізняється купероз від розацеа

Купероз та розацеа – це два терміни, які позначають різні стани шкіри, які супроводжуються розширенням капілярів та червоними плямами.

Купероз відноситься до стану, при якому капіляри (маленькі судини) розширені, що може призвести до появи червоних або фіолетових плям на шкірі. Зазвичай хвороба пов'язана із судинною слабкістю.

Розацеа – це більш складне хронічне захворювання шкіри, що характеризується червоними плямами, запаленням і розширенням судин на обличчі. На відміну від куперозу, розацеа супроводжується папулопустульозними елементами.

Як проявляється: симптоми

Найяскравішим симптомом куперозу є гіперемія, тобто почервоніння шкірних покривів. Цей стан також може супроводжуватися поколюванням, печінням та свербінням в осередку запального процесу.

У кожної людини ознаки виявляються по своєму:

  • плями;
  • судинні зірочки;
  • капілярна мережа.

Прояви можна легко сплутати з іншими дерматологічними проблемами, такими як червоний вовчак, склеродермія або вроджений імунодефіцит. У зв'язку з цим краще не розпочинати лікування в домашніх умовах.

Діагностика

Перш ніж з'ясовувати, як лікувати купероз важливо пройти комплексне обстеження. Для діагностики необхідний зовнішній огляд косметолога або дерматолога. Для ефективного лікування куперозу лікар повинен виявити причини розвитку патології, що включає комплексне обстеження:

  • оцінку гормонального фону;
  • перевірку стану печінки;
  • визначення маркерів системних патологій.

За наявності схильності до алергічних реакцій також може бути призначений додатковий аналіз крові для визначення кількості еозинофілів.

Профілактика

Як прибрати купероз? Профілактика передбачає:

  • мезотерапію із застосуванням препаратів для зміцнення судин;
  • лімфодренажний масаж;
  • правильний щоденний догляд за шкірою обличчя з використанням судинозвужувальних препаратів;
  • використання захисних засобів від ультрафіолетового випромінювання;
  • прийом вітаміном С та Р;
  • дотримання дієти.

Купероз свідчить про те, що людина схильна до розширення судин. Це означає, що надалі у пацієнта можуть бути серйозніші проблеми із серцево-судинною системою. Саме тому профілактика така важлива.

Медикаментозне лікування

Що таке купероз, як виглядає і від чого з'являється купероз, розповість лікар. Після встановлення точного діагнозу та визначення причин підкаже, як лікувати купероз ефективно.

При появі почервоніння та запалення кожна людина починає переживати, як же лікувати цей патологічний стан. Лікування передбачає:

  • дотримання правильного харчування та дієти;
  • правильний щоденний догляд за шкірою;
  • медикаментозну терапію – прийом вітамінів К, С, Р та А (ретинол).

Також допускаються косметичні методи лікування – електрокоагуляція, мезотерапія, лікування лазером, фототерапія, озонотерапія та пластичний масаж.

Увага! Дана інформація носить виключно інформаційний характер! При появі перших симптомів, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Не варто займатися самолікуванням, тому що це небезпечно для вашого здоров'я. Наш сайт zdravica.ua не несе відповідальності за ті наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання інформації, наданої на сторінці. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
Facebook
Viber
Telegram
Instagram
Зворотний дзвінок
Поставити запитання у чаті