Препарати, які застосовуються для лікування даного захворювання:
ГЕКСИКОН ДЕКАСАН ЙОДДИЦЕРИН ЛИСОБАКТ ОРАСЕПТ ПРОПОСОЛ СЕПТЕФРИЛ СТОМАТОФИТ ТЕВАЛОР ТРАХИСАН ХЕПИЛОР ЦЕЛИСТА

Стоматит

Оновлено:
22.03.2021
Перевірено

Стоматит — це одне з найпоширеніших захворювань ротової порожнини, яке проявляється запаленням слизової оболонки різної етіології. Вчені вважають, що у кожної людини як мінімум раз у житті був стоматит, навіть якщо не було ніяких видимих симптомів. Слід знати, що стоматит може виникнути в будь-який момент.

Які причини виникнення?

Стоматит може виникати як у дорослих, так і у дітей. Через більш активну регенерацію клітин у дитячому організмі діти переносять його легше й швидше. У дорослих перебіг стоматиту проходить більш проблематично, може перетікати в хронічну форму, тому своєчасне звернення до лікаря і призначення правильного лікування вкрай важливі.

Причини виникнення стоматиту можуть бути різними. Так, серед основних чинників слід виділити:

  • Недотримання правил особистої гігієни — найпоширеніша причина, особливо у дітей. Використання жорсткої або неякісної щітки, механічні пошкодження слизової при догляді за ротовою порожниною — все це може стати приводом для розвитку запалення.
  • Зловживання гострою, солоною, кислою їжею, а також продуктами, які внаслідок своєї структури можуть пошкоджувати слизову оболонку.
  • Пошкодження слизової під час стоматологічних процедур, носіння брекетів, протезів, при випадковому прикусі внутрішньої поверхні щік, язика. 70% відсотків стоматитів у дорослих пов'язані з видаленням зубів та іншими процедурами.
  • Знищення мікрофлори слизової оболонки в результаті прийому певних лікарських засобів або надмірного полоскання рота гігієнічними розчинами.

Крім цього, стоматит може бути ознакою різних захворювань, наприклад, авітамінозу, зниження імунітету, анемії, цукрового діабету і навіть гельмінтозу.

Симптоми стоматиту

Ознаки стоматиту можуть тривалий час не проявлятися. На початковій стадії хвороби, особливо у дорослих, людина не відчуває ніякого дискомфорту. Надалі відзначається печіння і відчуття набряклості в роті. Потім хворий відзначає хворобливий і подразнюючий свербіж при вживанні грубої їжі. Виникають виразки, які покриті білим або сірим нальотом в залежності від характеру вражаючого агента. При запущеному процесі чути неприємний запах з рота і відзначається кровоточивість ясен. Людина відчуває значний дискомфорт навіть при вживанні звичайної води.

При розвитку інфекції розвиваються ускладнення: підвищення температури тіла, порушення сну, зниження апетиту, дратівливість, запальні процеси ясен. Ознаки стоматиту можуть різнитися залежно від виду захворювання.

Як відбувається діагностика стоматиту?

На перший погляд може здатися, що стоматит визначити й вилікувати дуже легко. Однак це помилка, особливо з урахуванням того, що вражаючих агентів може бути дуже багато і кожен з них вимагає своєї схеми лікування. Тому не рекомендується ставити собі діагноз самостійно і призначати лікування. Тільки після проведення повної діагностики можна купувати препарати.

Діагностика захворювання складається з наступних етапів:

  • огляд пацієнта;
  • загальний і клінічний аналіз крові;
  • проведення ПЛР-досліджень матеріалу з ротової порожнини (такий метод є найбільш інформативним, оскільки дозволяє визначити конкретного збудника).

Профілактика стоматиту

Профілактикою хвороби є дотримання правил особистої гігієни, своєчасне відвідування стоматолога для усунення проблем із зубами (карієс, гінгівіт). Не слід захоплюватися бактерицидними ополіскувачами, а також препаратами, що знищують мікрофлору слизової рота. Після прийому таких засобів необхідно ретельно полоскати рот водою. Також слід відмовитися від кислої, солоної, гострої їжі, продуктів, здатних викликати механічне пошкодження слизової.

Лікування стоматиту

Ліки від стоматиту допоможуть у тому випадку, якщо проведена правильна діагностика. Особливою популярністю користуються препарати для зовнішнього застосування з широким спектром дії. Місцеві антисептики у вигляді спреїв або полоскань дозволяють знищити патогенну мікрофлору, а регенеруючі засоби забезпечують швидке загоєння виразок і ран. Дуже часто в якості антисептиків використовують препарати на основі натуральних компонентів.

При тяжкому перебігу захворювання можуть бути призначені системні противірусні, протигрибкові ліки й антибіотики. Зазвичай стоматит проходить за 7-10 днів.

Увага! Дана інформація носить виключно інформаційний характер! При появі перших симптомів, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Не варто займатися самолікуванням, тому що це небезпечно для вашого здоров'я. Наш сайт zdravica.ua не несе відповідальності за ті наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання інформації, наданої на сторінці. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
Facebook
Viber
Telegram
Instagram
Зворотний дзвінок
Поставити запитання у чаті