Препарати, які застосовуються для лікування даного захворювання:
АЗИМЕД АЗИТРОКС АМОКСИЛ БАКТИСЕПТОЛ БИСЕПТОЛ ГИНЕКИТ ДОКЦЕФ КИМАЦЕФ ЛЕВАМИЗОЛ МЕДОКЛАВ НИТРОКСОЛИН СУМЕТРОЛИМ

Уретрит: опис хвороби

Оновлено:
17.02.2021
Перевірено

Уретрит — це запалення уретри, яке зустрічається досить часто серед пацієнтів, що відвідують уролога. Природа захворювання може бути як інфекційною, так і неінфекційною. Особливістю жіночої уретри є її схильність до запалень, оскільки вона розташована недалеко від піхви, з якої можуть потрапляти різноманітні мікроорганізми. Ще одним фактором розвитку хвороби є близькість до анального отвору. Справа в тому, що кишечник наповнений бактеріями, які є безпечними для шлунково-кишкового тракту, але здатні провокувати запалення, якщо проникають в уретру. Хімічні реагенти або лікарські препарати можуть стати причиною подразнення уретри, викликаючи уретрит.

Поширені причини виникнення уретриту

Неінфекційна форма захворювання пов'язана з дією різних подразників. Вона може бути викликана травмами, продуктами харчування або напоями, а також інфекційними процесами. Найчастіше уретрит інфекційної природи виникає з причини венеричних хвороб, наприклад, хламідіозу або трихомоніазу. Якщо захворювання відрізняється неінфекційною природою, то до нього призводять сперміциди, мастила, бульбашкові ванни та інші причини.

Які симптоми уретриту?

Ознаки, які говорять про розвиток захворювання, можуть бути досить різними. Серед них слід виділити:

  • хворобливе відчуття в області очеревини і органів малого таза;
  • поява рожевої домішки в сечі;
  • часті позиви до сечовипускання;
  • свербіж у паховій області.

Уретрит може призводити до больового синдрому під час сексу і печіння в момент сечовипускання. У пацієнтів часто спостерігається гостре бажання помочитися при відходження сечі у вигляді крапель. Подібні симптоми можуть супроводжуватися ознаками, які є небезпечними для життя людини. В цьому випадку потрібно негайно звернутися за допомогою до лікаря. Серед таких факторів виявляється висока температура, часте блювання та нудота, а також сильні больові відчуття в області таза.

Якісна діагностика уретриту

Уретрит слід лікувати відразу після виникнення зазначених симптомів, для чого потрібно записатися на прийом до уролога. Спеціаліст здійснить комплексний огляд, а також скористається історією хвороби, щоб скласти уявлення про хід розвитку уретриту й підібрати найбільш ефективне лікування. Додаткову інформацію про стан пацієнта забезпечує:

  • Аналіз сечі. Зразки використовуються для того, щоб встановити наявність мікробів, крові, лейкоцитів та інших компонентів у складі.
  • Аналіз крові. Застосовується з метою встановити наявність запальних процесів в організмі.
  • Проби вагінальної культури. Виділення використовуються для того, щоб перевірити характер захворювання.
  • Ультразвук. Дослідження застосовується в тому випадку, коли потрібно отримати детальне зображення органів малого таза. За допомогою УЗД неможливо встановити наявність уретриту.
  • Цистоскопія. Проведення подібного дослідження дозволяє спеціалісту визначити наявність патологій, які вражають сечовивідні шляхи.

Грамотне лікування уретриту

Уретрит добре вивчений лікарями, тому його своєчасне лікування дозволить отримати швидкий результат. Процес лікування починається зі звернення до уролога, який може призначити таблетки від уретриту. Самолікування при такому складному захворюванні є неприпустимим, оскільки це може призвести до ускладнень. Лікар має достатній досвід, щоб виявити інфекцію, запалення та оцінити симптоми хвороби. Для лікування уретриту, який виник унаслідок травми, необхідно усунути подразнюючі ефекти, чого часто виявляється досить для повернення до нормального способу життя. При інфекційній формі захворювання фахівці призначають курс антибіотиків. Хвороба передається статевим шляхом, тому ліки від уретриту повинні приймати обидва партнери. На період лікування слід відмовитися від сексу, що дозволить знизити ризик повторного зараження.

Засоби для лікування уретриту представлені такими препаратами:

  • еритроміцином;
  • метронідазолом;
  • пеніциліном;
  • тинідазолом.

Профілактика захворювання уретриту

Уретрит потребує ефективної профілактики, яку жінки можуть проходити вдома. Якщо приділити подібним процедурам належну увагу, то можна знизити загрозу виникнення хвороби в майбутньому. Перш за все потрібно позбутися різних подразників, які призводять до уретриту. Також варто регулярно проходити тести на наявність захворювань, які передаються статевим шляхом. Користуйтеся презервативами під час сексу. Мінімізувати загрозу виникнення хвороби вдасться в тому випадку, якщо знайти постійного статевого партнера.

Увага! Дана інформація носить виключно інформаційний характер! При появі перших симптомів, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Не варто займатися самолікуванням, тому що це небезпечно для вашого здоров'я. Наш сайт zdravica.ua не несе відповідальності за ті наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання інформації, наданої на сторінці. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
Facebook
Viber
Telegram
Instagram
Зворотний дзвінок
Поставити запитання у чаті