Препарати, які застосовуються для лікування даного захворювання:
АРГИС ВИФЕРОН ГЕНФЕРОН КЛИОРОН ПРОТЕФЛАЗИД ХЛОРГЕКСИДИН

Уреаплазмоз

Оновлено:
04.03.2024
Перевірено

Уреаплазмоз – це інфекційне захворювання, яке викликається бактеріями роду Ureaplasma. Ці мікроорганізми є атиповими молочнокислими бактеріями, які зосереджені у сечостатевому тракті людини. Цей тип бактерій є частиною мікрофлори. У більшості випадків вони не викликають симптомів. У той же час, коли їхня концентрація перевищує норму, вони можуть викликати чимало проблем.

Уреаплазмоз може протікати у гострій та хронічній фазах. Гострий період триває близько 2 місяців, а хронічний – понад 2 місяці. При цьому він буває рецидивуючим та персистуючим. У першому випадку до кінця лікування рівень лейкоцитів при взятті аналізу приходить у норму, проте через деякий час їхнє число знову різко збільшується. У другому підвищений рівень лейкоцитів спостерігається як під час терапії, так і після неї.

Причини захворювання

Зараження у більшості випадків відбувається статевим шляхом. Інфікування часто супроводжується іншими інфекціями, такими як трихомонади, вірус герпесу, хламідії, гарднерелли тощо.

Ризик зараження підвищується під впливом імунних факторів та неправильного способу життя: переохолодження, стресів, загострення хронічних захворювань, вживання алкоголю тощо

Патогенні бактерії також передаються від матері до дитини внутрішньоутробно або під час пологів.

Ознаки захворювання з'являються через кілька тижнів після інфікування. Часто спостерігається безсимптомний перебіг хвороби, що призводить до його пізнього виявлення та розвитку ускладнень на цьому ґрунті.

Уреаплазмоз у жінок

При уреаплазмозі жінки скаржаться на слизові виділення молочного або жовтуватого кольору, дискомфорт під час сечовипускання, біль унизу живота та неприємні відчуття під час статевого акту. Ці прояви можуть то з'являтися, то зникати.

На тлі уреаплазмозу у жінок виникає хронічний цистит, а також ураження яєчників та маткових труб, які можуть стати причиною безпліддя.

Він особливо небезпечний при вагітності. Хвороба може стати причиною завмерлої вагітності, викидня або передчасних пологів, затримки росту і розвитку плода, а також ендометриту у матері.

Уреаплазмоз у чоловіків

Уреаплазмоз у чоловіків супроводжується ураженням уретри, сечового міхура, передміхурової залози та яєчок з придатками. Перебіг хвороби супроводжується виділеннями з уретри, печінням та болем під час сечовипускання, відчуття неповного звільнення сечового міхура та болями у нижній частині живота. Ці симптоми можуть зникати на якийсь час і з'являтися знову.

Уреаплазмоз у чоловіків може призвести до простатиту, орхоепідідіміту, а також їх ускладнень – безпліддю, порушенню потенції та хронічним болям.

Симптоми та діагностика

Симптоми уреаплазмозу у жінок і чоловіків багато в чому схожі:

  • виділення;
  • болючі відчуття під час сечовипускання;
  • часті позиви до сечовипускання;
  • болі внизу живота.

Подібні ознаки можуть свідчити про розвиток та інші патологічні стани, тому для точної постановки діагнозу краще звернутися до лікаря, який проведе повне обстеження та діагностику.

Мікоплазмоз та уреаплазмоз провокують патогенні мікроорганізми, коли їх кількість перевищує норму. Це два різні інфекційні захворювання, які мають деякі подібності та відмінності.

Ці хвороби спричинені різними мікроорганізмами. Мікоплазмоз провокують бактерії з роду Mycoplasma, а уреаплазмоз – Ureaplasma. В іншому, вони мають багато подібностей.

Є багато різних штамів цих інфекцій, які викликають запалення сечостатевих органів. Вони супроводжуються ідентичними симптомами.

При появі будь-яких проблем із сечостатевою системою жінкам рекомендовано обстежитися у гінеколога, у чоловіків – у уролога.

Діагностика включає різні методи, включаючи бактеріальний посів, полімеразну ланцюгову реакцію, тести методом імунофлюоресценції та імуноферментного аналізу та ультразвукове дослідження органів малого тазу.

Для профілактики рекомендовано регулярно відвідувати гінеколога чи уролога. Також важливо стежити за способом життя та користуватися бар'єрною контрацепцією при контакті з неперевіреними партнерами. Особливо обережно варто підходити до планування вагітності.

Медикаментозне лікування уреаплазмозу

Точно відповісти на питання, що таке і як передається уреаплазмоз, може тільки лікар, так само як і ефективно лікувати захворювання.

Якщо хворий має постійного статевого партнера, лікувати треба обох. На час терапії краще утриматися від статевого життя. Також варто змінити свій спосіб життя, зокрема виключити шкідливі звички, переглянути раціон та додати більше фізичної активності у своє повсякденне життя.

Лікування уреаплазмозу передбачає прийом антибіотиків, оскільки саме вони призначені для боротьби з бактеріальними інфекціями. Пам'ятайте, що народна медицина є неефективною. Відвари та настої можуть бути частиною комплексної терапії, але не становити її основи.

Вибір конкретного препарату, дозування та тривалість курсу лікування залежать від ступеня тяжкості та форми захворювання, віку та супутніх патологій пацієнта та інших значущих факторів.

Етіотропна терапія також супроводжується прийомом препаратів для нормалізації мікрофлори, а також ліками для підвищення імунітету хімічного та природного походження. Важливо дотримуватись лікування, яке призначив лікар і в жодному разі не переривати прийом антибіотиків достроково, щоб уникнути можливого рецидиву.

Після завершення лікувального курсу пацієнта направляють на складання контрольних лабораторних тестів. Якщо після двох місяців лікування антибіотиками аналіз не показав підвищену кількість патогенних бактерій, то захворювання вважається вилікуваним.

Увага! Дана інформація носить виключно інформаційний характер! При появі перших симптомів, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Не варто займатися самолікуванням, тому що це небезпечно для вашого здоров'я. Наш сайт zdravica.ua не несе відповідальності за ті наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання інформації, наданої на сторінці. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
Facebook
Viber
Telegram
Instagram
Зворотний дзвінок
Поставити запитання у чаті