Препарати, які застосовуються для лікування даного захворювання:
АПИЗАРТРОН ВИПРАТОКС ДИКЛОФЕНАК ДИПРОСПАН КЕЛТИКАН КОПАЦИЛ НЕЙРОБИОН НОВОКАИН ФАНІГАН ФЛОСТЕРОН

Ішіас: опис і особливості

Оновлено:
17.02.2021
Перевірено

Ішіас, або защемлення сідничного нерва — це запальне захворювання в організмі людини. Цей нерв один з найбільших у тілі, він починається від поперекового відділу хребта й переходить у нижні кінцівки. Завдання цього нерва в тому, що забезпечити чутливість і рухливість ніг.

Ішіас часто називають «хворобою офісних співробітників», тому що до неї схильні люди, які ведуть малорухливий спосіб життя і багато сидять або стоять. До патології особливо схильні люди від 35 років і старші. Найчастіше хвороба виражається в гострому болю в ногах, попереку.

Причини запалення сідничного нерва

Виникнення ішіасу може бути з різних причин, але найчастіше вони пов'язані з тим, що є порушення в роботі хребта. Це може бути остеохондроз або витончення хребетних дисків, в яких з'являються невеликі кісткові нарости, що в результаті й здавлює нерв. Також причиною може послужити зміщення хребців, звуження спинномозкового каналу або грижа міжхребцевого диска.

Невелике запалення нерва виникає в деяких випадках при переохолодженні, через інші інфекційні захворювання або як наслідок травми. Часто до ішіасу схильні вагітні жінки на пізніх термінах, коли на хребет і поперековий відділ здійснюється надмірний тиск.

Симптоми ішіасу

Найчастіше захворювання розвивається поступово, але трапляється, що воно проявляється дуже стрімко. Спочатку відчувається неприємна тяжкість, дискомфорт у попереку, який з часом переходить на ноги та сідниці. Невелике поколювання триває кілька днів, але потім воно переростає в печіння й біль. Найчастіше біль активізується до вечора, під час ходьби, при нахилах або після тривалого навантаження на ноги та поперек.

Також запалення характеризується:

  • набряком у попереку;
  • підвищенням температури;
  • поколюванням, онімінням ніг, тазової зони.

Гостра форма може проявлятися нетриманням сечі та калу, хоча біль у цей момент може майже не відчуватися. При появі будь-якого симптому потрібно відразу ж звернутися до лікаря.

Діагностика защемлення сідничного нерва

У цього захворювання досить яскраво виражені симптоми, тому вони легко діагностуються. Лікар-невролог збирає анамнез, проводить загальний огляд пацієнта й призначає інші аналізи.

Складність запалення сідничного нерва в тому, що це може бути наслідком іншої хвороби хребта, тому відразу потрібно пройти іншу діагностику. Зазвичай призначається рентгенографія, аналіз крові та комп'ютерна томографія.

Іноді рекомендують звернутися до іншого лікаря для додаткового огляду — до ревматолога і судинного хірурга.

Профілактика запалення сідничного нерва

Профілактика защемлення нерва досить проста — потрібно дотримуватися загальних правил і рекомендацій для здорового способу життя:

  1. У зимовий час потрібно тепло одягатися, носити теплі штани, а жінкам краще уникати неутеплених спідниць та не сідати на холодні поверхні.
  2. Уникати отримання ударів, травм попереку і всього хребта. При падінні або ударі потрібно відразу звертатися до лікаря.
  3. Контролювати масу тіла, дотримуватися правильної дієти, щоб уникнути зайвого набору ваги. Раптовий і надмірний набір ваги підвищує навантаження на хребет.
  4. Треба займатися спортом, виконувати вправи. Але важливо робити це правильно, щоб не нашкодити собі.
  5. Зміцнювати імунітет, уникати інфекцій і застуди, а також контролювати здоров'я.
  6. У літньому віці або при захворюваннях хребта рекомендується носити спеціальні корсети за приписом лікаря, які правильно й більш ефективно розподіляють навантаження по всьому тілу.

Лікування защемлення сідничного нерва

Залежно від гостроти захворювання, призначають лікування препаратами або немедикаментозне втручання. Найчастіше лікар призначає терапію, яка направлена на зняття болю і лікування самого нерва, а відразу після цього він приступає до проблеми, що викликала ішіас.

Консервативне лікування або таблетки від защемлення сідничного нерва — це знеболюючі. Вони призначаються разом з фізіотерапією, лікувальною гімнастикою, професійним масажем та іншими видами відновлення.

У рідкісних випадках може знадобитися хірургічне втручання, якщо ішіас викликала, наприклад, грижа міжхребцевого диска.

Не варто займатися самолікуванням. Так як защемлення сідничного нерва часто є наслідком іншого захворювання, то самостійно поставлений неправильний діагноз і лікування можуть погіршити ситуацію. При появі перших ознак хвороби потрібно відразу звертатися до лікаря. Він проведе збір аналізів і призначить правильне лікування.

Увага! Дана інформація носить виключно інформаційний характер! При появі перших симптомів, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Не варто займатися самолікуванням, тому що це небезпечно для вашого здоров'я. Наш сайт zdravica.ua не несе відповідальності за ті наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання інформації, наданої на сторінці. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
Facebook
Viber
Telegram
Instagram
Зворотний дзвінок
Поставити запитання у чаті