Біль у попереку
Поперекові болі залишаються в числі найбільш поширених подразнюючих факторів, з якими може зіткнутися людина. Будова хребта включає в себе кілька хребців, між якими знаходяться особливі диски. Ці амортизуючі елементи відрізняються міцним зовнішнім шаром, для створення якого організм виробляє фіброзно-хрящову тканину, а також м'яку внутрішню речовину. Позаду дисків розташовані суглоби. На кожен хребець доводиться по два суглоби. Їх поверхні пов'язані з суглобами сусідніх хребців. Для стабілізації всієї конструкції використовуються особливі м'язи і зв'язки.
Біль у попереку: опис хвороби
Біль у попереку є найкращим свідченням того, що хребетний стовп знаходиться в неправильному положенні, втративши необхідну підтримку м'язів тулуба. Хворобливі відчуття підказують людині, що суглоби, диски, зв'язки або м'язи знаходяться в збудженому стані й потребують своєчасного та ефективного лікування. Біль у попереку відрізняється тим, що не дозволяє точно встановити специфіку хвороби без детального обстеження пацієнта. Неприємні відчуття не просто створюють дискомфорт, а й можуть стати причиною рефлекторного скорочення м'язів. Спазм стає причиною різкого посилення больових відчуттів. Також фахівці відзначають, що болі можуть стати відповідною реакцією організму на стрес, але механізм такого стану ще не був до кінця вивчений.
Основні причини виникнення болю в попереку
Біль у попереку може виникати через хвороби, які не мають безпосереднього відношення до хребта. Наприклад, у пацієнта з болями в спині може спостерігатися злоякісна пухлина або утворення каменів у нирках. Також подібні больові позиви можуть бути пов'язані з проблемами в роботі шлунково-кишкового тракту.
Іншими причинами виникнення поперекових болів є:
- переломи хребта;
- розрив дисків або грижа;
- стеноз поперекового відділу;
- спондилолістез;
- остеоартрит.
Уважно слід ставитися до ушкоджень, які зачіпають м'язи і зв'язки. Не можна виключати небезпеку фіброміалгії, тому визначенням діагнозу може займатися тільки фахівець.
Головні симптоми болю в попереку
Ознаки проблем у поперековому відділі можуть бути досить різними. Крім больового синдрому, що є найпоширенішою проблемою, необхідно звернути увагу на такі нюанси, як використання лікарських препаратів, особливо ін'єкцій, що супроводжується больовими відчуттями. Також біль може бути викликаний хірургічною операцією, недавно перенесеною пацієнтом. Даний симптом слід вивчити особливо уважно, так як він може говорити про занесення в організм інфекції.
Біль у попереку досить часто супроводжується слабкістю й онімінням, яке віддає в ноги. Також у пацієнта можуть виникати складнощі з сечовипусканням. Якщо ж процес сечовипускання стає неконтрольованим, то це є свідченням того, що у людини виникло ураження нервових закінчень або спинний мозок був пошкоджений під час раніше отриманої травми.
Нерідко біль у попереку стає причиною зниження м'язової маси й підвищення температури. У різних випадках він може стати причиною зайвої блідості або запаморочення, а також пітливості або втрати свідомості. Перераховані ознаки говорять про аневризму черевної аорти. Якщо людина постійно стикається з болями в животі або появою крові в калі, то лікарі діагностують розлад травної системи.
Ефективна діагностика болю в попереку
Виявити цю проблему пацієнт може і самостійно. Якщо болі не припиняються або мають періодичний характер, то саме час вирушити до лікаря, який зможе провести більш детальну діагностику із застосуванням рентгенографії та інших сучасних методів огляду.
Профілактика болю в попереку: як відбувається
Щоб знизити ризик виникнення больових відчуттів у попереку, пацієнту необхідно дотримуватися таких рекомендацій:
- приділяти час фізичним вправам, спрямованим на зміцнення і розтяжку м'язів;
- підтримувати оптимальну масу тіла;
- підтримувати поставу;
- дотримуватися рекомендацій лікаря при роботі в складних умовах з високими навантаженнями на хребет.
Правильне лікування болю в попереку
Коли джерело проблеми буде визначено, лікар може призначити ліки від поперекового болю, враховуючи індивідуальну переносимість пацієнта. Якщо мова йде про інфекційний характер хвороби, то призначають антибіотики. Також для поліпшення стану пацієнта можуть застосовуватися препарати загального характеру. Комплексне лікування завжди приводить до найкращого результату. Купити таблетки від болю в попереку ви можете в нашій інтернет-аптеці, але тільки після отримання призначення від лікаря. Самолікування не може привести до хорошого результату.