Препарати, які застосовуються для лікування даного захворювання:
АЗИТРАЛ АНАЛЬГИН БЕТАСПАН ИНДОМЕТАЦИН МЕФЕНАТ ОСТЕОАРТИЗИ Парацетамол ФАНІГАН ФЛАМИДЕЗ

Міозит

Оновлено:
27.01.2021
Перевірено

Міозит — це хвороба, особливістю якої є виникнення вогнищ запалення в тканинах, які формують м'язи скелета. Причиною запальних процесів можуть бути раніше отримані травми або вплив токсинів на організм.

Міозит: опис захворювання

Найчастіше фахівці, які займаються лікуванням даної хвороби, кажуть про наступні фактори, що викликають її появу:

  • інфекція;
  • гнійне ураження, при якому патогенні речовини потрапляють у м'язові тканини за допомогою крові;
  • негнійні захворювання;
  • дія паразитичних мікроорганізмів, проникаючих в організм людини з їжею, шерстю домашніх вихованців або при недотриманні правил особистої гігієни;
  • отримані травми.

Основні причини виникнення міозиту

Міозит може виникати в тому випадку, якщо людина тривалий час перебуває в неприродному положенні. У зв'язку з цим від такої хвороби найчастіше страждають люди, які змушені годинами сидіти за робочим столом. Міозит викликається надмірним напруженням у м'язах, причиною якого є тривале й виснажливе фізичне навантаження. З цієї причини атлетам необхідно дуже точно нормувати інтенсивність вправ. Якщо пацієнт тривалий час перебуває на холоді, то це може призвести до переохолодження мускулатури, що стає причиною зниження місцевого імунітету. Людина з аутоімунними захворюваннями може зіткнутися з ситуацією, коли імунітет починає «атакувати» мускулатуру, виробляючи велику кількість антитіл.

На які симптоми міозиту слід звернути увагу?

Ознаки міозиту, які дозволяють діагностувати захворювання, представлені таким чином:

  • Больові відчуття в поперековому і шийному відділі, а також кінцівках. Такий біль зазвичай відрізняється затяжним характером, а при русі він тільки посилюється.
  • Пацієнт спостерігає ущільнення структури тканин, що формують уражену мускулатуру, включаючи щільні вузлики, які можна виявити при пальпації.
  • Обмежений рух м'язів внаслідок запалення, а також постійний дискомфорт при виконанні звичайних дій.
  • Слабкість у м'язах та їхня поступова деградація через тривалу відсутність навантажень.
  • Збільшення температури тіла, що є причиною боротьби організму з інфекцією.

Міозит призводить до того, що пацієнт скаржиться на загальну слабкість і головний біль. Особливості прояву хвороби будуть залежати від того, який відділ мускулатури вражений. Шийний міозит призводить до того, що рухливість шийного відділу значно обмежується. Коли запаленню піддаються поперекові м'язи, то у пацієнта спостерігається сильний біль у цьому відділі хребта. Особливо гострим біль стає при нахилах. Захворювання може вражати й мускулатуру кінцівок. Зазвичай біль локалізується в литкових м'язах. Плечові відділи також схильні до міозиту, що призводить до болів у суглобах. Рухливість людини до усунення запальних процесів буде обмежена.

Діагностика міозиту та її особливості

Міозит може точно діагностувати тільки лікар, який зробить всі необхідні дослідження і ретельний огляд. Для постановки діагнозу необхідно встановити причину проблеми. Пацієнту потрібно згадати перенесені останнім часом травми і як давно виник біль. Також визначитися з джерелом хвороби дозволяє уточнення особливостей роботи пацієнта.

Тільки після складання анамнезу можна переходити до безпосередніх досліджень. Лікар повинен виміряти температуру тіла і взяти кров на аналіз, щоб виявити запальні процеси. Електроміографія дозволяє встановити інтенсивність мускулатури, завдяки чому буде визначено характер ураження тканин. Ультразвук є ще одним засобом дослідження мускулатури. Під час проведення обстеження пацієнт повинен відвідати невролога і ревматолога.

Як відбувається профілактика міозиту?

Міозит можна виключити, якщо дотримуватись декількох простих порад. У першу чергу потрібно уникати тривалого перебування в умовах низьких температур. Також слід знизити інтенсивність навантажень і переглянути власний раціон харчування в бік збільшення білкової їжі. Якщо людина працює в офісі, слід періодично робити розминку, щоб дати м'язам відновитися.

Ефективне лікування міозиту

Ліки від міозиту призначає досвідчений лікар, який повинен отримати та вивчити результати проведених досліджень. Лікування передбачає застосування мазей від запалення, а також спеціальних препаратів, які знижують больові відчуття. Для лікування інфекції використовують антибактеріальні таблетки від міозиту. Для боротьби з аутоімунними проявами користуються стероїдними препаратами. Всі медикаменти ви можете замовити на нашому сайті, але попередньо обов'язково потрібно пройти консультацію у лікаря. Пам'ятайте, що самолікування може зашкодити вашому здоров'ю.

Увага! Дана інформація носить виключно інформаційний характер! При появі перших симптомів, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Не варто займатися самолікуванням, тому що це небезпечно для вашого здоров'я. Наш сайт zdravica.ua не несе відповідальності за ті наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання інформації, наданої на сторінці. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
Facebook
Viber
Telegram
Instagram
Зворотний дзвінок
Поставити запитання у чаті