Трахеїт
Трахеїт — це запалення, яке зачіпає слизову оболонку нижнього відділу дихальної системи. Зазвичай запальний процес вражає відділ хрящових трубок, які знаходяться між гортанню і бронхами. Трахеїт може відрізнятися вірусною, алергічною або бактеріальною природою.
Трахеїт: опис хвороби
Захворювання може приймати гостру або хронічну форму. Хвороба — з числа тих, які вражають верхні дихальні шляхи, хоча за місцем її локалізації вона відноситься до числа захворювань нижніх дихальних шляхів. Фактори, які можуть стати причиною трахеїту, можуть бути досить різноманітними. До них відносять ГРВІ, грип, риніт, синусит, ангіну й кір. Також розвиток захворювання відбувається під дією алергічної реакції.
Які причини виникнення трахеїту існують?
Якщо захворювання приймає хронічну форму, то зазвичай протікає за двома різними сценаріями. У першому випадку лікарі діагностують розширення судин і потовщення слизової оболонки, що призводить до виділення мокротиння. У другому випадку слизова оболонка стає тоншою, тому її стінки приходять у підвищений тонус і швидко висихають, що стає причиною появи кірки. Хронічну форму захворювання діагностують у тому випадку, коли пацієнт не приділяє належної уваги захворюванню, не встигаючи вчасно долікувати хворобу. Також проблема посилюється під дією куріння і слабкого імунітету. Подразнення респіраторних органів і переохолодження є причинами, згідно з якими поява хронічного трахеїту стає лише питанням часу.
Трахеїт може виникати під дією патогенних мікроорганізмів, включаючи стрептококів і стафілококів. Якщо пацієнт постійно дихає холодним, сухим і запилених повітрям, то це також призводить до подразнення трахеї. Робота в умовах отруєного або загазованого повітря стає причиною хронічного трахеїту.
Ситуація, коли лікування хвороби було розпочато несвоєчасно, призводить до трансформації трахеїту в хронічну форму. Трахеїт супроводжується сухим кашлем, який може виникати в різний час доби. Небезпека запущеного захворювання також у тому, що воно призводить до появи фіброзних спайок, усунення яких не відбувається навіть після повного позбавлення від хвороби.
Бактерії, які також можуть призвести до виникнення трахеїту, представлені наступним переліком:
- анаероби;
- Peptostreptococcus;
- Pseudomonas;
- Prevotella;
- Klebsiella;
- Мoraxella catarrhalis.
На які симптоми трахеїту варто звернути увагу?
Ознаки захворювання нагадують ті симптоми, з якими стикається пацієнт з ларингітом або простудними захворюваннями. У той же час трахеїт має і свої відмінні риси, серед яких слід виділити сухий кашель. Його поява стає причиною того, що слизова оболонка постійно отримує мікропошкодження, які призводять до виникнення больових відчуттів. Причиною виникнення кашлю зазвичай є задимлене й сухе повітря. Іншими симптомами хвороби можна назвати:
- задишка;
- хворобливість і збільшення лімфовузлів;
- гіперемія;
- нежить;
- підвищення температури тіла.
Пацієнти нерідко відзначають появу набряків, а також виділення мокротиння. Кашель може супроводжуватися больовими відчуттями в області горла або грудини.
Правильна діагностика трахеїту
Трахеїт діагностують досить просто. Лікарю необхідно зібрати анамнез, після чого він проводить огляд пацієнта з метою вивчення стану дихальних шляхів. Лікар повинен зрозуміти, наскільки серйозно вражена слизова оболонка, що дозволить встановити природу захворювання. Також для постановки діагнозу може знадобитися додатковий комплекс досліджень, наприклад, аналіз крові.
Профілактика трахеїту: як вона відбувається?
Якщо трахеїт не входить до ваших планів, то хворобу завжди можна попередити, якщо приділяти достатньо уваги власному здоров'ю. Людині слід постаратися уникати переохолодження, а також позбутися шкідливих звичок. Не менш важливою є своєчасна вакцинація від збудників захворювання. Також на користь підуть заняття спортом і загартовування.
Грамотне лікування трахеїту
Ліки від трахеїту може призначити тільки фахівець, який встановив діагноз. Зазвичай пацієнтам доведеться користуватися противірусними, антибактеріальними або протиалергічні препаратами. Замовити лоратадин, цетиризин, імуномодулятори або інші таблетки від трахеїту ви можете в нашій інтернет-аптеці. У той же час не забувайте, що самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я, тому замовляти медикаменти слід тільки після отримання призначення від лікаря.