Препарати, які застосовуються для лікування даного захворювання:
АПИЗАРТРОН ВИПРАТОКС ДЕНЕБОЛ ДИКЛОФЕНАК КЕЛТИКАН КОКАРНИТ МИДОКАЛМ НЕЙРОВИТАН НЕУРОБЕКС ФЛОСТЕРОН ЦИТРОПАК

Люмбаго

Оновлено:
27.01.2021
Перевірено

Люмбаго — це больовий синдром, який вражає поперековий відділ хребетного стовпа. Виникнення подібного болю пов'язано з дегенеративними змінами у людей, які раніше перенесли серйозні травми хребта.

Люмбаго: опис хвороби

Люмбаго також може розвинутися під дією наявних захворювань попереку. У цьому випадку фахівці виділяють такі причини:

  • міжхребцева грижа;
  • підвивих хребта;
  • остеохондроз;
  • травми хребта.

Первинна форма хвороби викликана дегенеративними процесами. У той же час найчастіше спостерігається саме вторинна форма захворювання, яку викликають патологічні процеси.

Головні причини виникнення люмбаго

Люмбаго зазвичай спостерігають у представників людей середнього віку. Рідше хворобу можуть діагностувати у людей в поважному віці. Серед підлітків захворювання практично не діагностується. Статистика говорить про те, що чоловіки схильні до хвороби більшою мірою, ніж жінки.

Фактором, здатним викликати люмбаго, виступає переохолодження, а також тривале навантаження на м'язи поперекового відділу хребта. Привести до «прострілу» може і тривале перебування в неприродній позі. Спазм м'язів локалізується в зоні фіброзного кільця міжхребцевого диска і може стати причиною дуже виражених больових відчуттів. Прогноз при діагностуванні даного захворювання найчастіше виявляється сприятливим. У той же час від пацієнта потрібне неухильне дотримання всіх рекомендацій, що дозволить забути про «простріл». В іншому випадку він стане звичайним явищем, значно погіршуючи загальний рівень життя людини.

Відкладати візит до лікаря при люмбаго настійно не рекомендується, оскільки це може призвести до того, що хвороба перейде в запущену форму. При перших же проявах хвороби, яка характеризується болем у поперековому відділі, варто негайно записатися на прийом до лікаря.

Поширені симптоми люмбаго

Ознаки полягають у больовому синдромі, який локалізується в поперековому відділі. Зазвичай біль виникає в момент, коли поперек стикається з додатковими фізичними навантаженнями. Також хвороба може давати про себе знати в разі, коли людина довго перебуває в одній позі або зайняла неприродне положення. Провокуючим фактором може також стати переохолодження, яке призведе до «прострілу» в поперековій області.

Різкий напад болю може призводити до того, що людина буквально не здатна поворухнутися, так як будь-який рух стає підсилювачем больового синдрому. Поперековий відділ стає менш рухливим, а в деяких випадках і зовсім втрачає свою здатність до згинання. Коли болюче відчуття притупляється, то можна спробувати присісти, але дуже обережно. Руки використовуються в якості опори, тому такий стан ще називають симптом треножника.

Діагностика люмбаго та її варіанти

Люмбаго може діагностувати будь-який досвідчений лікар шляхом складання анамнезу. Йому необхідно опитати пацієнта на предмет скарг на болі, які є характерними для даного захворювання. На ранніх етапах больовий синдром зникає через кілька хвилин після виникнення, на що також варто звернути увагу. Лікар повинен встановити наявність або відсутність патологій опорно-рухового апарату. Якщо у пацієнта була міжхребцева грижа або травма хребта, то про них необхідно повідомити лікаря. Під час пальпації буде нескладно виявити напругу в поперековому відділі. Для діагностики користуються:

  • КТ хребта;
  • МРТ хребта;
  • рентгенологічним дослідженням.

Правильна профілактика люмбаго

Позбавлення від люмбаго є питанням, яке цікавить кожну людину, яка зіткнулася з болями в попереку. Знизити частоту появи больового синдрому можна завдяки дотриманню простих профілактичних заходів. Необхідно нормувати фізичні навантаження. Якщо людина не може виключити велике навантаження на хребет під час роботи, то повинна робити регулярні перерви, щоб зняти навантаження з хребців. Також потрібно мінімізувати випадки підняття важких предметів різкими ривками. Повертати тулуб слід обережно. Не можна допускати переохолодження, наприклад, купання в холодній воді.

Лікування люмбаго і його особливості

Таблетки від люмбаго ви можете замовити в нашій інтернет-аптеці, але перед їх покупкою обов'язково зверніться за допомогою до лікаря, який зможе призначити ефективне лікування. Ліки від люмбаго здатні позбавити від болю, якщо до їх складу входять знеболюючі компоненти. Також для лікування застосовують протизапальні препарати нестероїдної групи. Призначити неопіоїдні анальгетики може тільки лікар.

Увага! Дана інформація носить виключно інформаційний характер! При появі перших симптомів, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Не варто займатися самолікуванням, тому що це небезпечно для вашого здоров'я. Наш сайт zdravica.ua не несе відповідальності за ті наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання інформації, наданої на сторінці. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
Facebook
Viber
Telegram
Instagram
Зворотний дзвінок
Поставити запитання у чаті