Препарати, які застосовуються для лікування даного захворювання:
ГАЛОПЕРИДОЛ КАВИНТОН КЛОПИКСОЛ МЕМОРИЯ НИВАЛИН РИЛЕПТИД РИСПАКСОЛ

Деменція

Оновлено:
03.09.2021
Перевірено

Деменція - це одне з серйозних неврологічних розладів, яке характеризується прогресуючим погіршенням когнітивних здібностей. Захворювання призводить до втрати практичних навичок людини, до порушень пам'яті і мислення. Відбувається деградація мови і розуміння. З перебігом захворювання порушуються також фізичні здібності. Деменція призводить до обмеження можливостей пацієнта. 

Причини виникнення деменції

Передумовами до появи деменції часто служать органічні патології тканин головного мозку. Її можуть викликати судинні порушення, черепно-мозкові травми, пухлини, гідроцефалія, зловживання алкоголем, інсульт. Одним з ключових чинників, які викликають деменції, є хвороба Альцгеймера. У рідкісних випадках причинами деменції можуть стати інфекційні захворювання, такі, як менінгіт і енцефаліт. Хвороба може стати наслідком тривалої гіпоксії мозку, брак необхідних організму вітамінів і мінералів.

Головними факторами ризику є ожиріння, малорухливий спосіб життя, високий рівень холестерину в крові, невисока інтелектуальна активність. У жінок однією з причин появи недоумства є нестача естрогенів. Деменція - захворювання з генетичною схильністю. 

Жінки більше схильні до ризику захворіти на деменцію - вони складають приблизно дві третини пацієнтів з цим діагнозом.

Симптоми деменції у молодих і літніх людей

деменції ознаки можуть з'являтися у людей похилого віку (так звана сенільний деменція), а також в молодому віці. Розпізнати симптоми захворювання важливо на ранніх стадіях, коли існує можливість затримати розвиток дегенеративних процесів. Спочатку у пацієнта можуть виникнути порушення сну, невротичні розлади. Захворювання супроводжується головними болями, труднощами в запам'ятовуванні поточних подій, прізвищ та імен. При цьому недавні події людина може згадувати без праці. 

Деменція викликає порушення абстрактного мислення, провокує втрату здатності критично мислити. Захворювання характеризується важкими порушеннями пам'яті і здатності орієнтуватися в просторі. Також його супроводжують порушення мови, зорового, слухового сприймання, координації. У міру прогресування захворювання, деменція супроводжується труднощами в переміщенні і необхідності догляду за пацієнтом. Неминучими є поведінкові зміни, які можуть бути різноманітними, аж до агресивності. З'являються труднощі в здатності пізнавати рідних і знайомих. 

На ранній стадії деменція може проявлятися неохайністю людини. Особливо важливо звернути увагу на такий ранній ознака першої стадії деменції, як втрата здатності орієнтуватися в знайомої місцевості.

Діагностика деменції в медичній установі

Діагностика захворювання проводиться в кілька етапів невропатологом, лікарем-неврологом і психіатром. Проводиться збір анамнезу і скарг пацієнта, виконується первинна діагностика. Фахівці досліджують рівень когнітивних здібностей і ступінь їх пошкодження, встановлюється картина психічного стану людини. Проводиться інструментальна діагностика методами енцефалографії, комп'ютерної томографії, МРТ, рентгенографії та інших досліджень стану головного мозку. За допомогою апаратних досліджень встановлюється ступінь ураження мозку, причини захворювання, так як деменція часто викликає хворобу Альцгеймера і патології судин.

Профілактика деменції і способи запобігти захворюванню

Щоб попередити появу захворювання, важливо приділяти увагу фізичній і розумовій активності, вчасно лікувати судинні патології організму. Необхідно вчасно діагностувати такі патології, як артеріальна гіпертензія, цукровий діабет. Знизити ймовірність появи деменції допоможе виключення з раціону шкідливих продуктів, які підвищують рівень холестерину і глюкози в крові. Також варто підтримувати в організмі необхідний рівень статевих гормонів - тестостерону та естрогену. Слід своєчасно лікувати серцеву та дихальну недостатність, заповнювати в організмі запаси потрібних йому вітамінів. 

Сприяє зниженню ймовірності захворіти недоумством відмова від шкідливих звичок. У деяких випадках для жінок буде доречною замісна гормональна терапія.

Не рекомендується займатися травмонебезпечними видами спорту, де висока ймовірність травм головного мозку. Потрібно враховувати, що до розвитку деменції можуть привести повторні черепно-мозкові травми.

Щоб запобігти появі деменції, варто регулярно перевіряти рівень глюкози і холестерину в крові. Також необхідно відстежувати показники артеріального тиску.

Лікування деменції за допомогою препаратів

На сьогоднішній день в більшості випадків деменція є невиліковним захворюванням. Причиною тому стають незворотні дегенеративні процеси. Тому помилково вважати, що таблетки від деменції допоможуть вилікувати дане захворювання. В даному випадку медикаментозна терапія є підтримуючої. Прийом ліків від деменції забезпечує стабільне перебіг захворювання і попереджає його швидке прогресування. Терапія медикаментозними засобами завжди є індивідуальною і базується на особливостях організму пацієнта. З її допомогою можна поліпшити якість життя хворого і попередити розвиток супутніх ускладнень. До них відносяться психози, депресії. Поряд з лікарськими препаратами важливу роль відіграє психотерапія. 

Слід пам'ятати, що симптоми деменції поглиблюються неконтрольованим прийомом антидепресантів, нейролептиків, деяких антигістамінних препаратів, а також вживанням алкоголю. Всі препарати, які приймає пацієнт з деменцією, повинні узгоджуватися з лікуючим лікарем.

Увага! Дана інформація носить виключно інформаційний характер! При появі перших симптомів, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Не варто займатися самолікуванням, тому що це небезпечно для вашого здоров'я. Наш сайт zdravica.ua не несе відповідальності за ті наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання інформації, наданої на сторінці. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
Facebook
Viber
Telegram
Instagram
Зворотний дзвінок
Поставити запитання у чаті