Препарати, які застосовуються для лікування даного захворювання:
АСКОЦИН МАКРОПЕН МЕБСИН МОВЕСПАЗМ НО-ШПА СУЛЬФАСАЛАЗИН ЦЕДЕКС

Ентерит: опис захворювання

Оновлено:
31.08.2023
Перевірено

Ентерит — це запалення, яке зачіпає тонкий кишечник. Наслідком запального процесу стають зміни в слизовій оболонці. В результаті ентериту може погіршитися травний процес, а також засвоєння корисних мікроелементів з їжі. Ентерит має кілька ступенів розвитку і форм, які відрізняються схожими симптомами.

Основні причини виникнення ентериту

Ентерит не має суворої прив'язки до віку. З цієї причини хвороба може розвинутися як у дітей, так і у представників старшого покоління. Причини захворювання залежать від того, яка форма захворювання була діагностована в пацієнта. Гостра форма хвороби зазвичай пов'язана з дією бактерій і вірусів. Також причиною може стати велика кількість жирної їжі в раціоні або прийом значної кількості алкоголю. Навіть алергічна реакція на лікарські препарати може викликати ентерит.

Хронічна форма хвороби розвивається з таких причин:

  • вплив на організм паразитів;
  • регулярне переїдання;
  • наявність спадкової патології;
  • вроджена аномалія;
  • аутоімунні хвороби;
  • нестача ферментів, які відповідають за процеси травлення.

Якщо гострий ентерит своєчасно не став лікуватися, то хвороба може перерости в хронічну форму. Також цьому сприяє прийом грубої та важкої їжі у великій кількості. У пацієнтів з хронічним ентеритом нерідко спостерігаються захворювання внутрішніх органів і травми в області живота.

Поширені симптоми ентериту

Ентерит зачіпає багато життєвих процесів людини, тому його ознаки досить різноманітні та яскраво виражені. Головним симптомом є розлад шлунку, при якому позиви до дефекації можуть виникати практично відразу після їжі. Також симптоми захворювання представлені:

  • високим тиском;
  • прискореним серцебиттям;
  • тремтінням рук.

У багатьох пацієнтів ентерит проявляється у формі бурчання живота або блювотних позивів. Больові відчуття черевної порожнини також є звичайною справою при ентериті. Людина помічає зниження апетиту, різке зменшення маси тіла. Симптоматика захворювання представлена занепадом сил, холодними кінцівками при підвищенні загальної температури тіла. Захворювання здатне збільшити ламкість волосся або призвести до сухості й блідості шкірного покриву. Блювота і пронос, а також тривалі болі в черевній області, що не проходять, повинні обов'язково стати причиною негайного звернення до лікаря, як і виникнення судом або обкладений язик.

Ефективна діагностика ентериту

Щоб перейти до лікування захворювання, необхідно підготувати анамнез, а також уточнити симптоми захворювання, щоб визначити форму ентериту. Лікар обов'язково проводить опитування, але отримана інформація часто виявляється недостатньою, тому діагностика включає в себе ряд наступних маніпуляцій:

  • простукування черевної стінки;
  • аналіз калу;
  • аналіз крові;
  • бактеріологічні тести.

Успішно діагностувати ентерит дозволяє УЗД порожнини шлунка. Перелік методів діагностики може змінюватися в залежності від призначення лікаря.

Грамотне лікування ентериту

Під час лікування захворювання дуже важливо усунути первинні симптоми і паралельно вплинути на причини, які призвели до розладу. При гострій формі захворювання госпіталізація стає неминучою, тому що лікарю необхідно постійно спостерігати за пацієнтом. Ентерит, викликаний дією вірусів, передбачає організацію карантину для хворого, поки останній не зможе повністю вилікуватися. При некрозі внутрішніх органів буде потрібно хірургічне втручання.

Ліки від ентериту можуть бути призначені лише кваліфікованим лікарем. Пацієнтам необхідно скористатися його послугами при першій підозрі на захворювання. Не забувайте, що самолікування може бути небезпечним для здоров'я.

Таблетки від ентериту, які можна використовувати в якості першої допомоги, представлені різними адсорбентами. До їх числа відноситься активоване вугілля або полісорб. Також лікар може призначити прийом антибіотиків або пробіотиків. Якщо джерелом хвороби є гельмінти, то до курсу лікування увійдуть антигістамінні препарати. Як симпоматична терапія можуть використовуватися таблетки від проносу. Для відновлення організму доведеться скористатися вітамінними комплексами.

Правильна профілактика ентериту

Профілактичні заходи включають в себе правильне й регулярне харчування, а також прийом призначених лікарських засобів у встановленому лікарем дозуванні. Краще не вдаватися до самолікування, оскільки дана причина є однією з найпоширеніших, що призводять до появи ентериту у пацієнтів. Дотримання правил особистої гігієни підвищить шанси не захворіти на ентерит. Якщо у пацієнта виявлені захворювання шлунково-кишкового тракту, то їх необхідно своєчасно лікувати, так як вони можуть призвести до розвитку ентериту.

Увага! Дана інформація носить виключно інформаційний характер! При появі перших симптомів, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Не варто займатися самолікуванням, тому що це небезпечно для вашого здоров'я. Наш сайт zdravica.ua не несе відповідальності за ті наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання інформації, наданої на сторінці. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!