Препарати, які застосовуються для лікування даного захворювання:
АСКОЦИН БЕСАЛОЛ ДРОТАВЕРИН МОВЕСПАЗМ ФТАЛАЗОЛ ХЕПЕЛЬ

Коліт

Оновлено:
17.02.2021
Перевірено

Коліт — це одне з найпоширеніших гастроентерологічних захворювань, які зустрічаються в лікарській практиці. Фахівці-гастроентерологи мають на увазі під цим терміном кілька різних хвороб. Всі вони об'єднані за місцем ураження і загальними рисами. Захворювання вражає стінки товстого кишечника, але походження може бути різним.

Коліт: опис хвороби

За своїми характерними ознаками коліт можна розділити на наступні групи:

  • Інфекційний. Його розвиток в організмі пацієнта пов'язаний з діяльністю патогенних організмів у просвіті кишечника.
  • Гранулематозний. Зазвичай поява такого коліту пов'язана з порушеннями в роботі аутоімунної системи людини.
  • Ішемічний. Розвиток обумовлений порушеннями в циркуляції крові, що викликає тромбоз або ураження судин по атеросклеротичному типу.

Поширені причини виникнення коліту

Коліт, як показує статистика, найчастіше приймає інфекційну форму. Якщо розглядати найбільш значущі мікроорганізми, які призводять до появи даної хвороби, то варто виділити сальмонелу, віруси і кишкову паличку. До виникнення коліту також призводить велика кількість грубої їжі в раціоні або отруєння їжею. На організм можуть впливати токсини, а також алергени. Не можна виключати й аутоімунні процеси, порушення яких стає причиною згубних наслідків.

Основні симптоми коліту

Ознаки, які характеризують дане захворювання, можуть значно варіюватися в залежності від того, як розвивається запальний процес. Коліт може приймати гостру або хронічну форму. У разі розвитку хронічного коліту пацієнт стикається із загостренням і ремісією, періоди яких постійно чергуються між собою. Говорячи про симптоматику захворювання, слід виділити такі особливості:

  • больові відчуття в області живота;
  • порушення частоти випорожнень;
  • регулярне здуття живота.

Інфекційному коліту властиво відрізнятися тим, що у пацієнта виникає слабкість або нездужання. Також людина стикається з різким збільшенням температури тіла й нудотою, що переростає в блювотні позиви.

Діагностика коліту сьогодні

Щоб виявити коліт і підтвердити діагноз, необхідно звернутися до фахівців, досвід яких дозволяє визначити особливості хвороби і призначити правильне лікування. Під час діагностики необхідно підтвердити запальні процеси, які протікають у товстому кишечнику, після чого слід визначити причину хвороби.

Лікарям необхідно отримати копрограму пацієнта, яка полягає в детальному дослідженні калу, що дозволить виявити патогенні мікроорганізми. Також сьогодні проводять рентгенографію черевної порожнини і ПЛР-діагностику. Ефективною при даному захворюванні є серологічна діагностика і дослідження імунного статусу пацієнта. Лікар повинен оцінити здатність крові згущуватися, для чого також проводять її біохімічні дослідження.

Правильна профілактика коліту

Своєчасна профілактика дозволить знизити ризик виникнення коліту в пацієнта. До комплексу профілактичних заходів можна віднести дотримання дієти, до якої входить дуже м'яка їжа. Також варто простежити за тим, наскільки ретельно обробляються продукти, які потім використовує пацієнт. Краще віддавати перевагу термічній обробці, яка дозволить знизити небезпеку потрапляння до організму патогенних мікроорганізмів, які є джерелом інфекції.

Пацієнту необхідно контролювати кількість глюкози в крові та рівень холестерину, щоб виключити небезпеку коліту за ішемічним типом. При наявності супутніх захворювань, здатних призвести до коліту, лікуванню слід приділити максимум уваги.

Ефективне лікування коліту

Коліт є занадто небезпечним захворюванням. У зв'язку з цим слід відмовитися від ідеї самолікування, яке однозначно не призведе до бажаного ефекту, але може стати причиною загострення хвороби. При ускладненні коліту лікарі спостерігають кишкову непрохідність, сепсис, а також перитоніт.

Ефективне лікування захворювання зазвичай передбачає комплексний прийом медикаментів. Ліки від коліту призначає лікуючий фахівець, який встановив причини хвороби. Інфекційний коліт лікують завдяки антибіотикам з подальшим відновленням мікрофлори в кишечнику, що має сприяти нормалізації кишкової перистальтики. Якщо пацієнт зіткнувся з гранулематозною формою хвороби, то таблетки від коліту будуть являти собою імунодепресанти. Вони здатні придушити запальну реакцію організму, яка відрізняється аутоімунним походженням. Медикаменти, призначені лікарем, ви завжди можете замовити на нашому сайті.

Увага! Дана інформація носить виключно інформаційний характер! При появі перших симптомів, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Не варто займатися самолікуванням, тому що це небезпечно для вашого здоров'я. Наш сайт zdravica.ua не несе відповідальності за ті наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання інформації, наданої на сторінці. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
Facebook
Viber
Telegram
Instagram
Зворотний дзвінок
Поставити запитання у чаті