Препарати, які застосовуються для лікування даного захворювання:
БЕТАСПАН ДЕКСАМЕТАЗОН ЛОРИНДЕН МЕТИПРЕД ПОЛЬКОРТОЛОН ПРЕДНИЗОЛОН ФЛУЦИНАР ФТОРОКОРТ

Еритема: опис хвороби

Оновлено:
17.02.2021
Перевірено

Еритема — це шкірна хвороба, яка відрізняється сильним почервонінням окремих ділянок епідермісу. Захворювання може вражати слизову оболонку, що робить його ще більш небезпечним. Причиною виникнення почервоніння є аномальний приплив крові до капілярів. У ряді випадків подібний результат є природним фізіологічним ефектом, наприклад, під час і після масажу, а також при сильному емоційному напруженні. У той же час тривале збереження почервоніння епідермісу є прикладом того, що в організмі відбуваються патологічні процеси, включаючи інфекцію, запалення або алергію.

Поширені симптоми еритеми

Захворювання представлено декількома формами:

  • Інфекційна еритема супроводжується головними болями. Хвороба може призвести до стану безсоння. Захворювання зазвичай локалізується в області сідниць, а також на згині кінцівок. Після усунення почервоніння починається процес лущення епідермісу. Паралельно з даними ознаками виникають припухлості суглобів.
  • Еритема може бути вузлуватою, а її особливість призводить до збільшення температури тіла аж до 39 градусів. Ознаки захворювання представлені головними болями, а також появою червоних вузликів в області гомілки.
  • Еритема може провокувати лихоманку. Пацієнт стикається з больовими відчуттями в області суглобів, горла і головними болями. Висип проявляється на долонях і стопах. Еритема призводить до появи папул, які мають кров'яний або серозний вміст.
  • Мігруюча форма хвороби також називається захворюванням Лайма. Джерелом виступає кліщ, а розвиток хвороби зазвичай відбувається через 5 діб після появи паразита. Центральна частина ураженого місця відрізняється синюватим відтінком. Перебіг захворювання може супроводжуватися сверблячкою.
  • Стійка еритема відрізняється появою жовтих папул, які локалізуються в області кистей, сідниць і стоп. Раптова форма призводить до різкого збільшення температури, головного болю і може супроводжуватися безсонням. Захворювання проходить протягом 4 діб після появи висипань. Висип зникає через кілька днів, слідів після нього на тілі не залишається.

Які причини виникнення еритеми?

Причини виникнення захворювання досить різноманітні:

  • інфекційне або вірусне зараження;
  • тривалий тепловий вплив на організм;
  • алергія або реакція на хімічні реагенти;
  • опромінення.

Діагностика еритеми

Еритема належить до поширених захворювань, за яких відбувається ураження шкірних покривів. З цієї причини діагностикою хвороби повинен займатися досвідчений дерматолог. Візит до лікаря є першим кроком на шляху до одужання. Саме дерматолог може визначитися з методом лікування захворювання. Для цього він проведе ряд процедур, включаючи візуальний огляд і аналіз крові. Додаткову інформацію про стан здоров'я пацієнта може дати аналіз калу.

Як відбувається лікування еритеми?

Еритема потребує не тільки своєчасного, а й ефективного лікування. Самолікування в подібній ситуації може призвести лише до поглиблення проблеми. Призначати лікарські препарати може тільки лікар. Під час лікування необхідно визначитися з вогнищами інфікування, а також усунути подразнюючі фізичні фактори впливу. Ліки від еритеми слід купувати лише в надійних аптеках, отримавши призначення від лікаря. Для лікування можна скористатися:

  • антибіотиками;
  • кортикостероїдами;
  • ангіопротекторами;
  • дезагрегантами.

Практика показує, що гарну ефективність мають спеціальні мазі, які використовуються зовнішнім способом. Таблетки від еритеми необхідно приймати тільки відповідно до рекомендацій лікаря, що дозволить уникнути побічних ефектів.

Ефективна профілактика еритеми

Профілактичні заходи дозволяють знизити ймовірність первинного або повторного виникнення захворювання. Для цього слід регулярно проводити санацію інфікованих або запалених ділянок. Не менш важливо виключити ризик переохолодження. Не слід перевантажувати організм тривалою ходьбою або стоянням на одному місці. Алергічні реакції повинні отримувати всю необхідну увагу з боку лікаря для ефективного лікування.

Під час профілактики еритеми людині необхідно дотримуватися певної дієти. Вона передбачає скорочення в раціоні гострих страв, а також часткову відмову від гострих страв. З раціону слід викреслити або мінімізувати кількість копчених і смажених продуктів. Консервована їжа і шоколад також можуть провокувати хворобу. Зловживання алкоголем є однією з причин виникнення хвороби, як і регулярний прийом чаю або кави у великій кількості.

Увага! Дана інформація носить виключно інформаційний характер! При появі перших симптомів, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Не варто займатися самолікуванням, тому що це небезпечно для вашого здоров'я. Наш сайт zdravica.ua не несе відповідальності за ті наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання інформації, наданої на сторінці. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!