Препарати, які застосовуються для лікування даного захворювання:
ГЕКСАЛИЗ ГЕКСАСПРЕЙ ГЕКСИКОН ЙОДДИЦЕРИН ЛАРИТИЛЕН ОРАСЕПТ СЕПТЕФРИЛ СТОМАТОФИТ ТЕВАЛОР ФАРИНГОСЕПТ

Гінгівіт: особливості хвороби

Оновлено:
22.03.2021
Перевірено

Гінгівіт — це запалення ясен, при якому не відбувається порушення зубодесневого з'єднання. Різниця між даним захворюванням і пародонтитом полягає в тому, що патологічні процеси зачіпають лише тканини ясен. У той же час буде невірною думка, ніби гінгівіт від цього стає менш небезпечною хворобою. Якщо пацієнт не приділить увагу запальному процесу та його лікуванню, то проблема поширюється на глибокі тканини, що призводить до реальної загрози випадання зубів.

Гінгівіт: опис хвороби

Щоб розібратися в особливостях хвороби, необхідно звернути увагу на причини її появи. Зазвичай серед них відзначають неправильну індивідуальну гігієну. Запальний процес може початися в разі застосування неправильної техніки догляду за зубами або відсутності регулярності в очищенні ротової порожнини. Нерідко гінгівіт провокує відмова від застосування зубної нитки. Також причина може полягати в тому, що пацієнт не користується ополіскувачами, які дозволяють видалити залишки їжі та наліт з зубів і ясен після її вживання.

Причини виникнення гінгівіту

Якщо наліт, який з'являється на зубах після прийому їжі, не буде видалений своєчасно, то з м'якого і еластичного стану він переходить у мінералізовану форму, яка відрізняється підвищеною твердістю. В результаті пацієнт стикається з зубним каменем, який є сприятливим середовищем для розмноження і появи мікроорганізмів. Краї зубного каменю призводять до постійного пошкодження ясен, що створює ще більш серйозну загрозу для здоров'я ротової порожнини людини.

Також причиною хвороби можуть стати:

  • неправильно встановлені ортодонтичні конструкції;
  • пошкоджена емаль зубів;
  • хвороби ротової порожнини, включаючи карієс або пульпіт.

Також проблему можуть викликати розлади в роботі ендокринної системи і неправильна робота шлунково-кишкового тракту. Якщо у пацієнта розвинувся гіповітаміноз, то саме час звернутися до лікаря, оскільки захворювання може призвести до запалення ясен.

Поширені симптоми гінгівіту

Ознаки хвороби досить ефективно виявляються навіть при поверхневому огляді. У той же час симптоматика захворювання пов'язана з тим, на якій стадії розвитку воно знаходиться. Так, запалення можна помітити по набряклості й почервонінню ясен. Ще однією ознакою гінгівіту є те, що тканини стають більш чутливими і виникає кровоточивість. Жування їжі призводить до виникнення хворобливих відчуттів. Якщо пацієнт постійно стикається з неприємним запахом з рота, то саме час звернутися до лікаря для діагностики.

Коли хвороба вражає шийку зубів, вони можуть оголюватися, що стає причиною високої чутливості. В результаті пацієнтові складніше приймати холодні напої та інші продукти. Згодом відбувається посилення больових відчуттів і виникають труднощі в пережовуванні. У кожного типу гінгівіту існують свої унікальні особливості, які слід враховувати при постановці діагнозу.

Грамотна діагностика гінгівіту

Гінгівіт відноситься до числа хвороб, з якими досить часто стикаються стоматологи, тому вони мають у своєму розпорядженні все необхідне для визначення хвороби та її ефективного усунення. Лікар повинен упевнитися в тому, що пацієнт не страждає від яскраво виражених патологічних процесів. Діагностика може полягати не тільки у візуальному огляді, але й у проведенні інших процедур:

  • підготовці анамнезу про стан ротової порожнини;
  • зонуванні пародонтальних кишень;
  • визначенні рухливості зубів.

Нерідко може проводитися електроодонтодіагностика, яка дозволяє встановити стан зубної пульпи. Рентгенографія дозволяє виключити ризик періодонтиту та інших патологій, які зачіпають глибокі тканини.

Як проходить профілактика гінгівіту?

Чим раніше буде виявлено гінгівіт, тим ефективніше буде лікування. У той же час пацієнти можуть докласти певних зусиль, які дозволять виключити виникнення даної хвороби. Домашня гігієна порожнини рота повинна стати регулярною, як і періодичне проходження професійного чищення. Візити до стоматолога дозволяють діагностувати проблему й усунути її, включаючи протезування або заміну старих пломб. Також потрібно переглянути свій раціон.

Медикаментозне лікування гінгівіту

Сьогодні гінгівіт успішно піддається лікуванню шляхом професійного очищення зубів і ротової порожнини. Якщо відкладення стали твердими, то в домашніх умовах позбутися від них буде неможливо. У той же час кваліфікованому стоматологу не важко розбити зубний камінь і обережно видалити його з поверхні емалі. Таблетки від гінгівіту може призначити тільки кваліфікований стоматолог. Отримавши від нього призначення, ви можете скористатися нашим сайтом, де кожен може замовити ліки від гінгівіту за вигідною ціною. Але пам'ятайте, що самолікування приносить більше шкоди вашому здоров'ю, ніж користі, тому візит до стоматолога має відбутися раніше початку лікування.

Увага! Дана інформація носить виключно інформаційний характер! При появі перших симптомів, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Не варто займатися самолікуванням, тому що це небезпечно для вашого здоров'я. Наш сайт zdravica.ua не несе відповідальності за ті наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання інформації, наданої на сторінці. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
Facebook
Viber
Telegram
Instagram
Зворотний дзвінок
Поставити запитання у чаті