Препарати, які застосовуються для лікування даного захворювання:
БЕТАСПАН ДЕКСАМЕТАЗОН ДОФАМИН КОРДИАМИН ПОЛЬКОРТОЛОН РЕФОРТАН СУЛЬФОКАМФОКАИН СУПРАСТИН

Анафілактичний шок

Оновлено:
22.03.2021
Перевірено

Анафілактичний шок — це особливий стан організму, який представляє собою реакцію на чужорідну речовину. Його ще можна назвати сповільненою алергічною реакцією, надзвичайно небезпечною для людини, яка передбачає негайне втручання з боку лікарів. Подібна реакція на чужорідні речовини призводить до того, що в організмі запускається прискорене вироблення активних речовин. В результаті починається відтік крові до периферійних зон, а найважливіші органи не отримують життєво необхідного живлення. Втрата свідомості є однією з найяскравіших ознак того, що людина зіткнулася з анафілактичним шоком.

Головні причини виникнення анафілактичного шоку

Стан викликають різні алергени, з якими людина вступає в контакт. Анафілактичний шок може стати наслідком укусу комах або прийому різних продуктів, що містять пилок або пил. Медикаментозний шок також поширений і настає у пацієнтів після введення будь-яких лікарських препаратів. Часто анафілактичний шок виникає після прийому комплексу ліків, що містять у своєму складі:

  • сульфаніламіди;
  • антибіотики;
  • анестетики.

Поширені симптоми анафілактичного шоку

Ознаки, якими супроводжується даний стан, дозволяють швидко розпізнати виникнення проблем зі здоров'ям у пацієнта і призначити йому відповідне лікування. Уже через кілька хвилин після появи чужорідного речовини в організмі можна виявити першу алергічну реакцію. Пацієнт починає скаржитися на порушення в свідомості. У нього знижується артеріальний тиск, а також спостерігаються інші ознаки, серед яких мимовільне сечовипускання.

Анафілактичний шок пацієнти зазвичай описують так, що їх постійно кидає в жар, виникає панічний стан, з'являється головний біль. Шок супроводжують неприємні відчуття в області серця. Якщо звернути увагу на шкіру, то можна виявити, що вона стає гіперемованою. Завдяки зміні артеріального тиску відбувається зниження пульсу, який стає ниткоподібним і його практично неможливо виявити при пальпації.

Поразка шкірних покривів призводить до того, що у пацієнта спостерігається свербіж і гіперемія, а також набряклість. Якщо уражена нервова система, то симптоми представлені:

  • головним болем;
  • нудотою;
  • підвищеною чутливістю;
  • втратою свідомості.

При астматичній формі шоку у людини починає набрякати слизова оболонка, що призводить до утрудненого дихання. Кардіогенна форма стану характеризується симптомами, що нагадують інфаркт.

Як відбувається діагностика анафілактичного шоку?

Діагностика захворювання стає першим кроком на шляху надання допомоги пацієнту, який зіткнувся з анафілактичним шоком. Даний стан легко діагностувати, навіть не маючи відповідної лікарської практики. Якщо були виявлені перераховані вище симптоми, а людина контактувала з алергенами, то це є найкращим доказом виникнення анафілактичного шоку. У той же час краще довірити постановку діагнозу професіоналам, здатним точно визначити природу стану і призначити належне лікування.

Профілактика анафілактичного шоку та її особливості

Щоб знизити ймовірність виникнення даної проблеми, необхідно ретельно зібрати анамнез перед проведенням будь-яких процедур. Пацієнти, які стикалися з шоком раніше, потребують детального обстеження, яке дозволить виявити джерело шокового стану. Якщо у пацієнта є виражена реакція на застосування різних препаратів, то їх необхідно замінити аналогами і виключити повторне застосування.

Правильне лікування анафілактичного шоку

Анафілактичний шок є досить поширеною проблемою, тому кваліфіковані медичні працівники мають достатній досвід у його лікуванні. Насамперед слід виключити контакт з алергеном, який викликав даний стан. Також пацієнтові потрібен приплив свіжого повітря. Найкраще залишити людину в стані повного спокою, але не залишати її одну. Відразу після виявлення перших ознак шоку необхідно звернутися до лікаря, оскільки тільки він може призначити адекватне лікування. Самолікування в подібних ситуаціях може призвести до сумних наслідків.

Анафілактичний шок лікують із застосуванням різних препаратів, призначити які може тільки лікар. Медик повинен усунути наслідки контакту з алергеном, для чого використовують адреналін. Наступним кроком є нормалізація роботи дихальної і кровоносної системи. Ви можете замовити всі необхідні медикаменти на нашому сайті, але тільки після пройденого обстеження і отримання направлення від лікаря.

Увага! Дана інформація носить виключно інформаційний характер! При появі перших симптомів, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Не варто займатися самолікуванням, тому що це небезпечно для вашого здоров'я. Наш сайт zdravica.ua не несе відповідальності за ті наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання інформації, наданої на сторінці. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
Facebook
Viber
Telegram
Instagram
Зворотний дзвінок
Поставити запитання у чаті