Алергічний риніт
Алергічний риніт — це захворювання, яке може носити сезонний або цілорічний характер. Найбільш поширеною формою алергічного риніту є сезонна хвороба. Щонайменше 25 відсотків ринітів, які відрізняються цілорічним принципом розвитку, також відносять до алергічних.
Алергічний риніт: опис хвороби
Сезонний риніт традиційно виникає в момент, коли людина контактує з пилком. З цієї причини цвітіння рослин стає особливо небезпечним періодом для людей, які схильні до цього захворювання. Серед найпоширеніших алергенів можна виділити:
- рослини, що цвітуть навесні, наприклад, клен, вільха, береза або дуб;
- рослини, квітучі влітку, до яких відносять солодку весняну, джонсоновську траву і чортополох;
- рослини, квітучі восени, наприклад, амброзію.
Які причини виникнення алергічного риніту?
Вивчаючи алергічний риніт, лікарі дійшли висновку, що його симптоматика і джерела повинні проходити корекцію на особливості регіону, в якому проживає пацієнт. Якщо захворювання зберігається протягом усього року, то мова йде про регулярний контакт з алергеном, який з високою ймовірністю знаходиться вдома або на робочому місці. Це можуть бути таргани або пилові кліщі, а також пилок рослин.
Алергічний риніт може доповнюватися астмою, з якою дана хвороба відмінно співіснує. На сьогоднішній день не вдалося встановити, чи виникають дані захворювання через один і той же алергічний процес. На думку деяких дослідників, риніт є спусковим гачком для астми.
Симптоми алергічного риніту: на що звернути увагу?
Ознаки риніту алергічного типу зазвичай виражені сверблячкою, чханням і ринореєю. Сверблячка може вражати не тільки ніс, але й ротову порожнину, а також очі. Також пацієнт стикається з закладенням носа і пазух. Нерідко алергічний риніт супроводжується головними болями і розвитком синуситу. Людина може страждати від кашлю і несподівано виникаючої задишки. Подібні симптоми тільки загострюються у випадку, коли пацієнт також страждає від астми.
Яка діагностика алергічного риніту необхідна?
Діагностувати алергічний риніт найпростіше в умовах лікарні. Нерідко для підтвердження діагнозу потрібно проводити шкірні дослідження і тестування на IgE-антигену. Лікарю потрібно підготувати анамнез, який стане основою для визначення проблеми. Додаткові дослідження потрібні тоді, коли пацієнт не демонструє ознак поліпшення самопочуття під час емпіричного лікування. Якщо шкірні проби виявилися суперечливими, то буде потрібно пройти алерген-специфічне тестування. У ряді випадків брати шкірні проби не має сенсу, наприклад, коли пацієнт приймає препарати, які здатні вплинути на результати тестування.
Профілактика алергічного риніту
Алергічний риніт потребує своєчасної профілактики, яка дозволить знизити ймовірність його повторного виникнення. Фахівці рекомендують використовувати подушечки з наповнювачем, які позбавлять від контакту слизової оболонки дихальних шляхів з алергенами. Слід частіше прати речі в гарячій воді, включаючи постільну білизну. Варто відмовитися від використання оббивки або килимів з високим ворсом, а також позбутися м'яких іграшок.
Особливу увагу при розвитку риніту слід звернути на паразитів, що живуть разом з людиною. Необхідно провести знищення тарганів і кліщів у будинку або квартирі. Якщо пацієнт проживає на цокольному поверсі, то варто потурбуватися про установку вологопоглиначів. Відмінні результати має обробка приміщень гарячою парою. Також потрібно звернути увагу на свій раціон, виключивши з нього харчові алергени. Відвідування друзів, у яких є домашні вихованці, краще обмежити. Якщо пацієнт сам є власником кота або собаки, то для їх утримання краще виділити окреме приміщення.
Яке лікування алергічного риніту буде ефективним?
Подібним питанням задаються багато пацієнтів, які зіткнулися з цією проблемою. Призначити таблетки від алергічного риніту може тільки лікар, відвідування якого стає першим кроком на шляху позбавлення від хвороби. Не забувайте, що самолікування може виявитися небезпечним для вашого організму. Ліки від алергічного риніту можуть бути представлені антигістамінними, протинабряковими препаратами і кортикостероїдами. У кожному конкретному випадку потрібен свій комплекс лікування. У випадку зі стійким ринітом потрібно десенсибілізація. Всі необхідні медикаменти для позбавлення від хвороби ви можете знайти на нашому сайті.